Podsumowanie weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego

2021-07-13 12:48:25 (ost. akt: 2021-07-13 12:52:51)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do 3 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 2 kierujących. Wszystkie 3 zdarzenia drogowe miały miejsce w niedzielę 11 lipca br.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w m. Kurzętnik, gdzie około godz. 18:00 doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu okazało się, że pieszy przechodząc przez drogę w miejscu niedozwolonym wszedł wprost pod jadący prawidłowo jadący pojazd marki Kia. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. 42-letni mieszkaniec gm. Kurzętnik został ukarany mandatem karnym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Boleszynie, gdzie kierujący w nieznanych okolicznościach zjechał na prawe pobocze i uderzył w budynek mieszkalny. Przyczyny tego zdarzenia są ustalane przez funkcjonariuszy Komendy w Nowym Mieście Lubawskim.

Do trzeciego zdarzenia doszło w m. Kuligi gdzie około godz. 19:00 prawidłowo jadącemu motorowerzyście wybiegł na drogę pies. W wyniku zdarzenia zwierzę odniosło obrażenia kończyn. Kierującemu motorowerem nic się nie stało. Właścicielka psa została ukarana mandatem karnym za niewłaściwe zabezpieczenie zwierzęcia.
 
W trakcie minionego weekendu ujawniono 2 kierujących , którzy prowadzili pojazdy mechaniczne pod działaniem alkoholu.

W sobotę 11 lipca około godz. 21:00 w miejscowości Szafarnia dzięki ujęciu obywatelskiemu udało się zatrzymać nietrzeźwego kierującego. 32-letni mieszkaniec gm. Kurzętnik kierował motorowerem mając wydychanym powietrzu prawie 2,8 promila alkoholu. Do tego mężczyzna posiadał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim. Mężczyzna został zatrzymany w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Na uznanie i pochwałę zasługuje postawa mieszkańca gm. Kurzętnik, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu a tym samym być może zapobiegł tragedii na drodze.
Również w sobotę (11 lipca) około godz. 21:00 w miejscowości Skarlin funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Subaru. Jego kierujący miał w wydychanym powietrzu 0,22 promila. 23-letniemu mieszkańcowi powiatu grudziądzkiego zostało zatrzymane prawo jazdy. Niebawem stanie przed Sądem.

KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5