Nowomiejskie służby i inspekcje przygotowywały się do akcji "Bezpieczne Wakacje 2021"

2021-07-04 13:38:21 (ost. akt: 2021-07-04 14:39:38)
Spotkanie w nowomiejskiej straży pożarnej

Spotkanie w nowomiejskiej straży pożarnej

Autor zdjęcia: KP PSP Nowe Miasto

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała spotkanie podczas którego omówiono przygotowania służb i inspekcji do tegorocznych wakacji. Odbyło się ono w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2021”. Strażacy, policjanci, leśnicy, pracownicy sanepidu i nadzoru budowlanego będą dbać o bezpieczeństwo w czasie letnich wakacji.
W spotkaniu wzięli udział strażacy, policjanci, przedstawiciele nadzoru budowlanego, nowomiejskiego Starostwa Powiatowego, Sanepidu i Lasów Państwowych.

Ustalono, że w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” strażacy i policjanci zorganizują w wakacje pokazy dla dzieci i młodzieży przebywającej na obozach, koloniach czy półkoloniach zorganizowanych nad wodą. Będą one dotyczyły ratownictwa wodnego. Uczestnicy zobaczą, jak ratuje się osobę tonącą. Będzie też nauka udzielania pierwszej pomocy.

Strażacy prowadzić będą wakacyjne kontrole obozowisk harcerskich. Poprowadzą zajęcia dotyczące bezpieczeństwa pożarowego.. Omówią zasady zachowania się w podczas ekstremalnych zjawisk pogodowych i pożarów w lasach.

Harcerzom w celu poprawy łączności pomiędzy obozowiskami a stanowiskiem kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim zostaną przekazane radiotelefony.

— Pozostałe służby i inspekcje w ramach własnych kompetencji, zadań i obowiązków w oparciu o bazę przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz własne dane dokonały kontroli miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu nowomiejskiego. Wypoczynek będzie monitorowany przez te służby oraz lasy państwowe przez okres wakacji - informuje bryg Józef Dobies, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.

Grażyna Jonowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5