Przy Parafii w Nowym Mieście powstaje chór chłopięco - męski

2021-06-29 11:54:25 (ost. akt: 2021-06-29 11:59:36)
Występ warszawskiego chóru w kościele w Nowym Mieście

Występ warszawskiego chóru w kościele w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim pracę rozpocznie Artur Backiel, nowy organista. Planuje on założyć przy parafii chór złożony z ojców i synów. Nabór nastąpi 5 i 6 lipca oraz 2 i 3 września 2021 roku.
Pana Artura nowomiejscy parafianie poznali na początku 2021 roku. Wówczas warszawski Chór Sonus Innumerabiles, którym dyryguje pan Artur, uatrakcyjnił swoim śpiewem niedzielne msze i dał koncert kolęd w kościele. Teraz chór ten zaśpiewa w kościele w Nowym Mieście w najbliższą niedzielę, 4 lipca, o godz. 14.

Od nowego roku szkolnego parafia planuje stworzenie chóru chłopięco – męskiego Schola Contorum Sancti Thomæ Apostoli w Nowym Mieście Lubawskim, właśnie pod batutą Artura Backiela. Ma być on przeznaczony dla synów i ojców, by zacieśniać więzi rodzinne przez muzykowanie.

Chórzyści będą mieli następujące zajęcia: nauka śpiewu repertuaru, kształcenie słuchu, zgrywanie nauczonych głosów w całość, emisja głosu i dykcji, czytanie nut głosem i konsultacje językowe. Zaplanowano wyjazdy szkoleniowe i wypoczynkowe, koncerty oraz udział w festiwalach i konkursach.

Nabór chętnych będzie w nowomiejskiej Wincentówce (ul. Kościelna) 5 i 6 lipca (poniedziałek i wtorek) o godz. 19 oraz 2 i 3 września (czwartek i piątek) o godz. 19. Kandydaci – chłopcy i mężczyźni muszą przygotować fragment wybranej piosenki, którą wykonają a'capella. Będą musieli też powtórzyć głosem kilka dźwięków zagranych na fortepianie, w celu sprawdzenia skali ich głosu oraz powtórzyć usłyszany rytm muzyczny.

Po przesłuchaniach zostaną przydzieleni do poszczególnych głosów w chórze. Zebranie organizacyjne dla rodziców niepełnoletnich chórzystów i dorosłych uczestników chóru zaplanowano 10 września (piątek) o godz. 19.
Grażyna Jonowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5