Kurzętnik stolicą dziewczęcej piłki nożnej [ZDJĘCIA]

2021-06-21 09:16:33 (ost. akt: 2021-06-21 09:36:51)

Autor zdjęcia: Jarosław Roszkowski

15 czerwca 2021 roku na Orliku w Kurzętniku rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Szkolnego w piłce nożnej dziewcząt w kategoriach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Mistrzostwa Województwa W-M SZS w piłce nożnej dziewcząt oficjalnie otworzyli Jolanta Paplińska - Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, Magdalena Rynkowska - Sekretarz Gminy Kurzętnik oraz Jerzy Czapliński - Wicestarosta Nowomiejski.
W wielkim finale piłki nożnej dziewcząt Igrzysk Dzieci piłkarki SP Kurzętnik na codzień trenujące w Klubie Sportowym SMS Kurzętnik, zmierzyły się z dziewczętami z drużyny SSP Tylice.
— Zawodniczki z Kurzętnika udanie rozpoczęły finałowe spotkanie i do końca kontrolowały finałowy mecz. Po dwóch bramkach Anity Jeznach do przerwy, dołożyła jeszcze dwa gole Olga Jeznach i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:0. — relacjonuje Jarosław Roszkowski —Tym samym drużyna z Tylic musiała uznać wyższość zawodniczek z Kurzętnika.
Królowymi Strzelczyń Finału Wojewódzkiego zostały Anita Jeznach i Olga Jeznach (obie SP Kurzętnik), a najlepszą zawodniczką Finału Wojewódzkiego została Antonina Domżalska (SSP Tylice).

W finale piłki nożnej dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej pięć zespołów rozegrało turniej systemem „każdy z każdym“. Było to dziesięć spotkań, które wszystkim kibicom sprawiło wiele emocji i udowodniło to, że zawodniczki na Warmii i Mazurach w piłkę nożną grać potrafią. W tej kategorii wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Miłkach, na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie. Podium zamyka zespół SSP w Tylicach.
Królową Strzelczyń Finału Wojewódzkiego została Oliwia Bąk (SP 4 Ostróda)
Najlepszą zawodniczką Finału Wojewódzkiego została Izabela Tarnacka (SP Miłki)
Najlepszą bramkarką Finału Wojewódzkiego została Klaudia Kucińska (SSP Tylice).

Organizatorem Mistrzostw Województwa w piłce nożnej dziewcząt był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, a współorganizatorami byli: Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku oraz Klub Sportowy SMS Kurzętnik.
Koordynatorem Finału Wojewódzkiego był Jarosław Roszkowski - Wicedyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku oraz trener SMS Kurzętnik.
Całość umilił nam występ zespołu tanecznego "Concret" pod przewodnictwem Jowity Jankowskiej - nauczycielki wychowania fizycznego w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku.
Sędzią głównym był Leszek Podliński, a opiekę medyczną sprawowała Grażyna Bojanowska.


Patronat medialny: Gazeta Nowomiejska, MTI Kurzętnik, TV Eltronik.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5