6-letni Dawid Dziodko świetnie zaprezentował się na Mistrzostwach Województwa Juniorów w szachach

2021-06-21 08:32:55 (ost. akt: 2021-06-21 08:42:53)

Autor zdjęcia: nadesłane

19 czerwca w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach do lat 7, w których swoich sił spróbował sześciolatek Dawid Dziodko z Nowego Miasta Lubawskiego.
Jak relacjonuje jego tata, Robert Dziodko, mały Dawid bardzo się stresował przed pierwszym startem. Pierwszą partię wygrał, w sumie zdobył 4 punkty z sześciu partii.
— Gdy przegrał ostatnią partię zadzwonił do mnie z płaczem, z pretensjami dlaczego mu nie powiedziałem, że nie można robić roszady gdy jest szach — opowiada Robert Dziodko — Fajnie było posłuchać sześciolatka, gdy z taką sportową złością zadaje fachowe pytania.
Ostatecznie Dawid Dziodko zajął 3 miejsce i zdobył 5 kategorię szachową.

W tym samym czasie odbywały się mistrzostwa województwa w Ostródzie dla grup starszych, w których stratowało rodzeństwo Dawida Dziodko. Wiktoria Dziodko zajęła 4 miejsce w grupie D-13, a Mateusz grał w C-18 zajmując 12 miejsce.

— Polecam wszystkim rodzicom szachy jako formę rozwoju swych pociech. Dzieci uczą się podejmowania decyzji w określonym czasie, a także uczą się opanowania stresu w trudnych sytuacjach.‚ mówi Robert Dziodko — Trzeba trochę poświęcić czasu, ale to zaprocentuje. Myśmy musieli pożyczyć auto od siostry, bo Dawid grał w Olsztynie, a pozostała dwójka w Ostródzie. Najmłodszym opiekowała się babcia. Trochę trzeba pogłówkować, ale się opłaca jak widać — podsumowuje tata nowomiejskich szachistów, zdradzając ciekawostkę, że w tej chwili w Polsce i na świecie jest bum na szachy i ciężko dostać komplet szachów, trzeba zamawiać i czekać.

Serdecznie gratulujemy małemu Dawidowi, rodzicom i rodzeństwu za szachowe reprezentowanie naszego miasta.

a.laskowska@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5