"Przydrożne aleje drzew na fotografiach". Przedstawiamy nagrodzonych...

2021-06-18 00:00:10 (ost. akt: 2021-06-17 23:34:50)
Ocena nadesłanych prac przez komisję

Ocena nadesłanych prac przez komisję

Autor zdjęcia: Daniela Kowalska

Do 15 czerwca można było nadsyłać zdjęcia na konkurs fotograficzny pt. „Przydrożne aleje drzew w powiecie nowomiejskim”, który zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Ostatecznie komisja oceniła 46 prac z całego powiatu.
Organizator konkursu, widząc pięknie rozwijającą się wiosenną przyrodę, postanowił przedłużyć o kilkanaście dni termin nadsyłania fotografii. Zdjęcia, zgodnie z regulaminem, nadsyłano on line na adres miejskiej biblioteki.

Ogółem pod ocenę komisji, w której składzie znaleźli się: Stanisław R. Ulatowski („Gazeta Nowomiejska”), Anna Pestka – Górska (Miejskie Centrum Kultury) i Jerzy Grządzielewski (Urząd Miejski), przedstawiono 46 prac szesnastu autorów.

W kategorii najmłodszych uczestników — dzieci od 6 do 10 lat, pierwsze miejsce przyznano Zofii Główczewskiej. Drugie miejsce przypadło Julii Fanslau, a trzecie Norbertowi Kołakowskiemu. W tej kategorii wyróżniono Karolinę Gorzka. Wśród młodzieży w wieku od 11 do 16 lat najwyżej oceniono pracę Nikodema Gortatowskiego. Drugie miejsce jurorzy przyznali Zuzannie Gomuła, a trzecie Wiktorowi Strauss. Kategorię dorosłych wygrała Michalina Cherkowska przed Aleksandrą Nica i Mariuszem Matusiakiem. Przyznano także wyróżnienie, które otrzymał Marek Połomski.
Uroczyste rozdanie dyplomów i upominków odbędzie się w czwartek 24 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 16. gaja

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5