"Jesteście wzorem dla młodego pokolenia" [ZDJĘCIA]

2021-06-10 09:22:09 (ost. akt: 2021-06-10 10:02:25)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

9 czerwca 2021 roku, w sali Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku, odbyła się uroczystość z okazji 50 lecia oraz 60 lecia małżeństwa par z terenu gminy Kurzętnik.
Jedenaście par obchodziło Złote Gody, a trzy pary Diamentowe Gody. To piękne jubileusze, godne podziwu i naśladowania, o czym mówił wójt gminy Kurzętnik, Wojciech Dereszewski.
— Chylę czoła przed Wami, Wy jesteście mądrością. Chciałoby się, aby dziś wszystko było tak poukładane, niestety jest różnie. Życie płata różne figle, ale dziś jestem dumny, że mamy u nas tak dostojnych jubilatów.

Dziękując Jubilatom, wójt podkreślił, że dla niego każda z tych osób, jest zasłużonym i honorowym obywatelem gminy Kurzętnik.

Jubilaci z rąk Wojciecha Dereszewskiego otrzymali medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Prelekcję na temat miłości i rodziny wygłosiła Beata Jarząb, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta z Kurzętnika oraz zespół Anibabki.

Niewiele par będzie miało okazję świętować diamentowe gody. Młodzi ludzie coraz później decydują się na małżeństwo, dlatego 60 rocznica ślubu to niebywałe wydarzenie.

60 lat temu, miłość, wierność i uczciwość małżeńską ślubowali sobie państwo:
Agnieszka i Edmund Jaroszewscy, Bronisław i Krystyna Cieszewscy oraz Jadwiga i Józef Jarzębowscy.

Złote Gody czyli 50 lecie wspólnej małżeńskiej drogi obchodzili państwo Helena i Ireneusz Dembińscy, Lidia i Jan Golmanowscy, Barbara i Stefan Gurtatowscy, Janina i Tadeusz Jankowscy, Anna i Antonii Janowscy, Elżbieta i Jan Kowalczyk, Danuta i Józef Lulińscy, Bernadeta i Karol Ptaszyńscy, Maria i Czesław Sarbiewscy, Daniela i Bogumił Ulias oraz Ewa i Michał Dziarscy.


a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5