Przedstawienie teatralne z okazji Dnia Dziecka w szkole "Dwójce"

2021-06-04 11:09:03 (ost. akt: 2021-06-04 11:12:47)
Jedna ze scen przedstawienia

Jedna ze scen przedstawienia

Autor zdjęcia: SP 2

Z okazji Dnia Dziecka grupa nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała teatrzyk dla dzieci i młodzieży.
Dorośli wcielili się w role uroczych postaci z wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej, przedstawiając własną, zabawną ich interpretację.

Celem przedsięwzięcia było ukazanie treści wierszy znanych autorów w nieco komiczny sposób, zachęcając tym samym do sięgnięcia po lekturę. Dodatkowo przez zastosowanie atrakcyjnej scenografii i strojów teatralnych, dzieci miały możliwość, by przeżyć doznania estetyczne. Epokowe przedstawienie postaci miało na celu rozbudzenie dziecięcej ciekawości i zachęcenie do udziału młodzieży w przyszłych projektach.

Nagrania poszczególnych scen odbywały się oddzielnie, co pozwoliło na zaangażowanie dużej liczby osób, jednocześnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Jedna ze scen przedstawienia
Odpowiedzialne za przygotowanie teatrzyku były pani Karolina Kobylska i Paulina Brodzik. Montażem i oprawą zajął się pan Krzysztof Lange. W przedstawieniu zagrali: pani Marta Marchwicka, ks. Krzysztof Rozynkowski, pani Sylwia Zielińska, pani Karolina Kobylska, pani Hanna Kruza, pani Małgorzata Prokop, pani Katarzyna Dąbkowska, pani Kinga Banach-Pawlicka, pani Anna Milkowska, pani Anna Przeradzka, pani Karolina Żywicka, pani Dominika Lewandowska, pani Małgorzata Głowacka, pani Justyna Pajewska oraz pani Paulina Brodzik.
SP 2

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5