Podsumowanie drogowe minionego weekendu

2021-05-31 13:09:44 (ost. akt: 2021-05-31 13:13:02)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do 4 niegroźnych kolizji. Wyeliminowano także z dalszej jazdy trzech nietrzeźwych kierujących, jednego z nich dzięki wzorowemu obywatelskiemu ujęciu.
W sobotę ok. godz. 15:20 w Jamielniku policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie. Przeprowadzone badanie wykazało, że 55-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Niespełna pół godziny późnej również w Jamielniku policjanci zatrzymali do kontroli kierującego daewoo matiz. 24-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jakby tego było mało okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany w styczniu tego roku na okres najbliższych 5 lat.

W niedzielę ok. godz. 20:00 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w Kurzętniku kierujący daewoo lanos najprawdopodobniej znajduje się pod działaniem alkoholu. We skazane miejsce pojechali policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy zauważyli zaparkowany w pobliżu mostu opisywany pojazd posiadający uszkodzenia. Na miejscu byli także świadkowie, którzy wskazali kierującego pojazdem. Zabrali oni mu kluczyki i uniemożliwili oddalenie się przed przyjazdem policyjnego patrolu. Jak się okazało, chwilę wcześniej mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem ponad 2 promili alkoholu w organizmie uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. 33-letni sprawca zdarzenia został zatrzymany i dziś po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Kurzętnik nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

Kolejny już raz dzięki wzorowej postawie świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Każde podjęcie działań przez innych użytkowników drogi w kierunku wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego jest bardzo budujące. Pokazuje, że nie tylko policjantom zależy na bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale także tym, którzy z tych dróg korzystają. Pamiętajmy, by nie przechodzić obojętnie wobec tego typu sytuacji. Brak reakcji na pijanego kierującego jest niejako naszym przyzwoleniem na jazdę pod wpływem alkoholu.
 
Przypominamy:
Każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości. Często prowadzi to do tragedii na drodze.
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5