Silna reprezentacja z Mszanowa na Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich

2021-05-26 08:54:12 (ost. akt: 2021-05-26 08:54:56)

Autor zdjęcia: KGW Mszanowo

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, podkreślające potrzebę pielęgnowania lokalnej kultury i tradycji. W bieżącej edycji nie zabraknie reprezentacji z powiatu nowomiejskiego.
Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze każdego regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Koło Gospodyń Wiejskich z Mszanowa postanowiło zaprezentować się w dwóch kategoriach: „Miss wdzięku” i „Kobieta gospodarna i wyjątkowa”. W kategorii „Miss wdzięku” wszystkie członkinie Koła, wspólnie wybierają jedną reprezentantkę. Padło na Martę Suszyńską, która ze swoim niespotykanym błyskiem w oku oczarowała jury i dostała się do drugiego etapu.
— Pierwszy etap polegał na ocenie jury, które do etapu II zakwalifikowało maksymalnie 15 pań z każdego województwa — mówi Marta Suszyńska — Impreza ma rangę ogólnopolską, więc jeśli chodzi o konkurencję i poprzeczkę, to jest ona zdecydowanie wysoka.
W kategorii „Kobieta gospodarna i wyjątkowa” zgłosiło się całe Koło z Mszanowa, które także oczarowało jury i dostało się do kolejnego etapu. To świetna informacja, że dwa zgłoszenia z powiatu nowomiejskiego uzyskały awans do kolejnego etapu konkursu.
— Przed nami etap drugi, który polega na głosowaniu SMS i głosowaniu na Facebooku. Jeśli uda nam się zakwalifikować do dwójki finałowej, kolejnym etapem jest już finał, który odbędzie się na PGE Narodowym — wyjaśnia Marta Suszyńska.
Zanim nastąpi wielki finał, przeprowadzone zostaną półfinały wojewódzkie konkursów. Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody. W naszym województwie, półfinał Festiwalu zaplanowany jest na 17 lipca 2021 roku w Skansenie w Olsztynku. Tam odbędą się wybory kandydatek do tytułu „Miss wdzięku”, gdzie zaprezentuje się właśnie Marta Suszyńska z KGW Mszanowo.
— Dla nas jest to oczywiście przede wszystkim przygoda, którą mamy nadzieję, dzięki wsparciu lokalnej społeczności, zakończymy właśnie w Warszawie — mówi Marta Suszyńska — Trzymajcie za nas kciuki.
Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

Alina Laskowska
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5