Dwa dni koncertowe, ale bez konkursu. Już wiadomo, kiedy odbędzie się Złota Tarka

2021-05-19 13:52:42(ost. akt: 2021-05-19 13:58:53)
Mirosław Deredas na scenie Złotej Tarki

Mirosław Deredas na scenie Złotej Tarki

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting "Złota Tarka" wraca! To już 50 wydanie tej imprezy, która od 1994 roku odbywa się w Iławie.
Jest to również dobra wiadomość dla fanów jazzu, których spora grupa jest nie tylko w Nowym Mieście, ale i w Brodnicy. Co roku wierni miłośnicy tego typu muzyki z niecierpliwością oczekują wiadomości o terminie festiwalu i potem zasiadają na widowni.

Festiwal miał niegdyś nowomiejski akcent, co warto przypomnieć.
Zapewne wydarzeniem artystycznym, szczególnie dla nowomiejskich fanów, był udział w finale konkursu o Złotą Tarkę 2014, Mirosława Deredasa, wokalisty z Nowego Miasta. Nowomiejski Elvis zebrał wówczas gromkie brawa i dobre recenzje.

Z powodu pandemii w 2020 roku festiwal jako taki się nie odbył. Organizator, Iławskie Centrum Kultury, zaprosiło wówczas na preludium do 50. Złotej Tarki. Tymczasem dziś (19 maja) ogłoszono termin, w którym odbędzie się jubileuszowe wydanie festiwalu. Będzie to weekend 13 – 15 sierpnia. W tym roku konkurs o "Złotą Tarkę" się nie odbędzie. – Zespoły nie mogły się spotykać, by grać. Zatem konkurs, w porozumieniu z dyrektorem artystycznym, został zniesiony – informuje Lidia Miłosz, dyrektor ICK. W tym roku będziemy mieli dwa pełne dni koncertowe. Pierwszego dnia odbędzie się koncert galowy. Wówczas zostaną uhonorowani artyści zasłużeni dla 50-letniej historii festiwalu. Drugiego dnia zaproponowany zostanie program otwierający festiwal na nowe trendy. Ale to jeszcze nie wszystko, bo trzeciego dnia odbędzie się msza święta w oprawie gospel.

Eka, ul

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5