Była ciepłą osobą o wielkim sercu

2021-05-18 19:51:27(ost. akt: 2021-05-18 20:00:01)
Ewelina Wyrzykowska odeszła do wieczności

Ewelina Wyrzykowska odeszła do wieczności

Autor zdjęcia: Archiwum

W poniedziałek, 17 maja, odeszła do wieczności Ewelina Wyrzykowska, powszechnie znana lekarz weterynarii, osoba o wielkim sercu. Jej drugą pasją były sporty samochodowe.
Nie do przecenienia była działalność Eweliny Wyrzykowskiej w leczeniu i ratowaniu bezdomnych i dzikich zwierząt. Nigdy nie odmówiła pomocy. Jej niewątpliwą zasługą było uratowanie wielu chorych i zaniedbanych bezdomniaków - dachowców i zwierzaków żyjących w śmietnikach. Z wielkim zaangażowaniem udzielała się w Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt „Przytul Psisko”.

Była lekarzem cenionym i cieszącym się wielką popularnością wśród właścicieli zwierząt odwiedzających ze swoimi pupilami przychodnię weterynaryjną „Kubuś” w Nowym Mieście, którą stworzyła i prowadziła od wielu lat. Miłośnicy zwierząt, znając umiejętności i podejście pani Eweliny, zjeżdżali ze zwierzakami z miejscowości odległych nawet o kilkaset kilometrów. Każdego swojego pacjenta pani Ewelina znała po imieniu.

Rozpoczynając swoją działalność w Nowym Mieście (w gabinecie weterynaryjnym przy ulicy Wąskiej) Ewelina Wyrzykowska przyszła do Redakcji „Gazety Nowomiejskiej” przy ul. Kościelnej z propozycją zorganizowania wspólnego konkursu plastycznego o tematyce zwierzęcej dla dzieci. Był to pierwszy kontakt pracowników naszej redakcji z panią Eweliną. Konkurs był udany, a prace dzieci później zdobiły pomieszczenie jej pierwszej przychodni dla zwierząt.

Potem zgłaszaliśmy, a nawet dostarczaliśmy do przychodni, wiele chorych i zaniedbanych zwierząt. Zawsze znalazła czas na poradę i daleko idącą, nieodpłatną pomoc. Były to gesty ze wszech miar wzruszające.

Wielokrotnie Ewelina Wyrzykowska siadała też za kierownicą i w fotelu pilota samochodów sportowych, uczestnicząc w lokalnych i ogólnopolskich rajdach. Reprezentowała Automobilklub Nowomiejski. Nie dość, że zdobywała samochodowe trofea, to również cieszyła się sympatią wśród zawodników i fanów sportów motorowych. Tu należy odnotować, że w 2013 roku wraz z mężem znalazła się w dziesiątce najpopularniejszych sportowców powiatu nowomiejskiego w plebiscycie „Gazety Nowomiejskiej”.

Ewelina Wyrzykowska miała 45 lat. Jej pogrzeb odbędzie się w nadchodzący czwartek. Spocznie na cmentarzu w Radomnie. Początek uroczystości żałobnej o godz. 10.30.

Zespół Redakcyjny „Gazety Nowomiejskiej”2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5