Podsumowanie weekendu na drogach

2021-05-17 16:44:43(ost. akt: 2021-05-17 16:47:05)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W miniony weekend nowomiejscy policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz nietrzeźwego kierującego fordem, który wsiadł za kierownicę auta lekceważąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i uderzył w zaparkowanego volkswagena.
Na policjantach spoczywa wielka odpowiedzialność za każdym razem, gdy wyruszają na służbę. To oni prowadząc kontrole drogowe, interweniując na miejscu utrudnień na drogach, reagując na zakłócenia porządku w ruchu drogowym wpływają na poziom bezpieczeństwa jego uczestników.

Ten weekend pokazał, że niestety to właśnie wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników.

W piątek ok godz. 17:10 w Wonnie dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 55-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Biskupiec ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

W sobotę tuż po północy policjanci zostali wezwani na parking przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim. Tam kierujący fordem focusem w wyniku niedostosowania prędkości najechał na tył zaparkowanego volkswagena. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że sprawca kolizji miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta bowiem obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów aż do października 2023r.

W niedzielę natomiast ok, godz. 19:00 w Ostaszewie policjanci ogniwa ruchu drogowego wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 53-letni mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.
KPP Nowe Miasto

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5