Podsumowanie minionego weekendu na drogach

2021-05-10 15:22:32(ost. akt: 2021-05-10 15:25:40)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do 4 kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy także dwóch kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.
W sobotę ok godz. 11:30 na ulicy Polanki w Nowym Mieście Lubawskim doszło do kolizji. Kierujący oplem corsa podczas wykonywania manewru omijania uderzył w zaparkowane audi. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wieczorem około godz. 21:00 w Wonnie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 33-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie także miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 W miniony weekend nowomiejscy policjanci pracowali łącznie przy 4 kolizjach drogowych

Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pospiech jest zawsze złym doradzą.
Każdy kierowca prowadząc samochód czy jadąc rowerem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Nowe Miasto

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5