Wiosenne sprzątanie na harcerskiej bazie obozowej w Gaju

2021-04-29 15:05:03(ost. akt: 2021-04-29 15:11:39)
Pracy na bazie harcerskiej w Gaju nigdy nie brakuje

Pracy na bazie harcerskiej w Gaju nigdy nie brakuje

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Na harcerskiej bazie obozowej w Gaju trwało w miniony weekend wielkie sprzątanie. Miejsce jest przygotowywane na przyjęcie przedwakacyjnych gości, jak będzie to możliwe.
Jest coraz cieplej, więc zapewne nie zabraknie chętnych osób na wypoczynek w lesie nad jeziorem Dębno w Gaju. Właśnie tam usytuowana jest baza biwakowo – obozowa Hufca ZHP im. Bohaterów Września 1939 roku w Nowym Mieście.

Co roku, przed pojawieniem się gości, bazę trzeba przygotować na ich przyjęcie. Trwają prace porządkowe. W ostatni weekend grupa nowomiejskich harcerzy i instruktorów sprzątała teren bazy. Wykonywana była konserwacja drewnianych domków, czyszczono dachy z zalegającego igliwia, robiono porządki w kuchni. Jeszcze przed latem ma być wybudowana duża, drewniana wiata przy stołówce, która będzie jakby przedłużeniem jadłodalni. Wiata będzie służyła jako dodatkowa stołówka oraz pomieszczenie świetlicowe do organizacji zajęć na świeżym powietrzu.

— Latem gościć w Gaju będą harcerze z okolic Warszawy, z mazowieckiego hufca ZHP. Planujemy też zorganizowanie własnego obozu dla naszych harcerzy i młodzieży z terenu powiatu nowomiejskiego – informuje podharcmistrz Zbigniew Kremski, komendant Hufca ZHP Nowe Miasto Lubawskie.
Grażyna Jonowska


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5