Policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących

2021-04-27 16:51:28(ost. akt: 2021-04-27 16:56:00)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Nowomiejscy policjanci codziennie podejmują działania, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety wciąż ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu są nietrzeźwi kierowcy.
Oto kilka ostatnich zdarzeń, które odnotowali nowomiejscy policjanci

*Ok. godz. 5.15 nowomiejscy policjanci zostali wezwani do Wawrowic, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu policjanci zastali częściowo na jezdni, a częściowo w rowie opla zafirę. Przy aucie stało dwóch mężczyzn. Od obu wyczuwalny był zapach alkoholu. Obaj zostali zatrzymani celem ustalenia, który z nich kierował autem i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał w tej sprawie 34 letni mieszkaniec gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

*Ok. godz. 9 w Radomnie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault laguna. Siedzący za kierownicą auta 45-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości. Często prowadzi to do tragedii na drodze.
KPP Nowe Miasto, gaja

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5