Uczcili Dzień Ziemi sprzątaniem nurtu Welu i Drwęcy

2021-04-27 12:23:10 (ost. akt: 2021-04-27 12:40:06)

Autor zdjęcia: Grzegorz Podkomorzy

Sekcja kajakarska Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej, wraz z partnerami, zorganizowali akcję sprzątania Welu i Drwęcy. W proekologiczne przedsięwzięcie zaangażowało się około 40 osób.
Spotkanie związane z akcją rozpoczęto od mostu drogowego na Welu w Kaczku. Od jednego ze spływowiczów dowiedzieliśmy się, że odcinek rzeki Wel do Bratiana był względnie czysty. Można domniemywać, że dość wartki nurt zabiera ewentualne śmieci w kierunku Drwęcy. Worki z pierwszą partią śmieci pozostawiono za starym młynem w Bratianie, następną na przystani kajakowej w Mszanowie, natomiast ostatnie worki rozładowano z łodzi Społecznej Straży Rybackiej, (która wspomagała akcję) na nowomiejskiej przystani MOSiR.
Podsumowując, to na prawie 12 – kilometrowej trasie kajakarze natrafili na kilka zaśmieconych miejsc, głównie w nurcie Drwęcy, najczęściej w zatoczkach i przy zwalonych drzewach.
Nie była to pierwsza taka akcja TMZL. Zapowiedziano już następną, która obejmie odcinek Drwęcy z Nowego Miasta do Kurzętnika.
ul


Fot. Grzegorz Podkomorzy

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5