Policyjne podsumowanie drogowe weekendu

2021-04-26 16:49:31(ost. akt: 2021-04-26 16:53:38)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do 2 niegroźnych kolizji. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy 2 nietrzeźwych kierujących i jednego kierującego, który kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu jego uprawnień. Funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali 86 kierujących, w 67 przypadkach ujawnili przez nich przekroczenie prędkości.
Na policjantach z komórek ruchu drogowego spoczywa wielka odpowiedzialność za każdym razem, gdy wyruszają na służbę. To oni prowadząc kontrole drogowe, interweniując na miejscu utrudnień na drogach, reagując na zakłócenia porządku w ruchu drogowym wpływają na poziom bezpieczeństwa jego uczestników. Niestety to właśnie wśród użytkowników dróg, nieodpowiedzialnych kierowców, policjanci wciąż znajdują najtrudniejszych przeciwników.

W piątek ok godz. 20:00 na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca miasta. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 47 latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

W sobotę ok. godz. 17:00 w Marzęcicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW mieszkańca gminy Kurzętnik. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą auta 56-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Także w sobotę ok. godz. 22:40 na ulicy Sienkiewicza w Kurzętniku policjanci ruchu drogowego zauważyli kierującego renault megane, który popełnił wykroczenie przekraczając prędkość w obszarze zabudowanym o 23 km/h. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą  42-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego ma cofnięte decyzją administracyjną uprawnienia do kierowania.  Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym, teraz odpowie jeszcze przed sądem za popełnione przestępstwo. Zgodnie  z kodeksem karnym może mu za to grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci pracowali także przy 2 kolizjach drogowych. Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego skontrolowali łącznie 86 kierujących, aż 67 z nich popełniło wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pospiech jest zawsze złym doradzą.
Każdy kierowca prowadząc samochód czy jadąc rowerem pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Nowe Miasto


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5