Praca Jakuba doceniona w ogólnopolskim konkursie

2021-04-21 15:58:05 (ost. akt: 2021-04-21 16:13:11)

Autor zdjęcia: Organizator

Do Zespołu Szkół im. C. K. Norwida dotarła informacja o sukcesie w VII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego ucznia klasy III. LO Jakuba Sepetowskiego. Festiwal w formie on line odbył się w Olsztynku.
Festiwal odbywa się od czternastu lat w Olsztynku, gdzie rozbrzmiewają piosenki największego spośród polskich bardów.
— Pandemia spowodowała, że nie można było na żywo cieszyć się niepowtarzalną atmosferą konkursu piosenki. Artyści jednak nie zawiedli – napisali organizatorzy festiwalu.
Z zaproszenia skorzystało blisko 30 uczniów szkół podstawowych i średnich z różnych stron regionu warmińsko - mazurskiego i województw ościennych. Uczestnicy nadesłali zarówno nagrania utworów, jak i prace plastyczne. Właśnie swoje dzieło przesłał na konkurs licealista z nowomiejskiej „Norwidówki”.
Jakub Sepetowski, na co dzień mieszkaniec Małych Bałówek, wykonał pracę przestrzenną, poświęconą twórczości barda, zatytułowaną „Głos w sprawie… – o najsłynniejszym utworze Kaczmarskiego”. W instalacji przedstawił fragment muru ze starej, czerwonej cegły, na którym namalował wizerunkiem artysty w stylu graffiti z użyciem szablonu. Obok zamieścił wbitą w mur gitarę. Pomysł połączenia dosłowności i symboliki znaczeń doceniła komisja i nagrodziła Jakuba pierwszym miejscem. To już druga wygrana ucznia w tym ogólnopolskim konkursie. Licealista pracował pod kierunkiem nauczyciela Tadeusza Banowskiego. ul

PRACA Jakuba Sepetowskiego

Jakub Sepetowski, autor pracy

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5