Potrzebne pieluchy i woda mineralna na oddział covidowy. Przynieś do redakcji, my przekażemy do szpitala

2021-04-18 10:46:16 (ost. akt: 2021-04-18 10:53:23)
Na oddziale covidowym nowomiejskiego szpitala praca nie jest łatwa, utrudniają ją kombinezony i inne szczelnie przylegające do ciała elementy ubioru

Na oddziale covidowym nowomiejskiego szpitala praca nie jest łatwa, utrudniają ją kombinezony i inne szczelnie przylegające do ciała elementy ubioru

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Do końca kwietnia 2021 roku można przynosić do Redakcji "Gazety Nowomiejskiej" dary dla pacjentów oddziału covidowego Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście. Potrzebne są pieluchy i woda mineralna.
Od 18 listopada 2020 roku w szpitalu w Nowym Mieście funkcjonuje 18 - łóżkowy oddział covidowy (15 łóżek tlenowych i 3 respiratorowe). Jego personal wciąż walczy o zdrowie i życie mieszkańców powiatu nowomiejskiego i osób z naszego regionu.

Jak informuje Elżbieta Olszewska, oddziałowa oddziału covid aktualnie najbardziej potrzebne dla pacjentów są pieluchy i pieluchomajtki dla dorosłych oraz woda mineralna.
Dlatego też organizujemy zbiórkę pieluch i pieluchomajtek dla pacjentów chorujących na covid leczonych w naszym szpitalu.
Zbieramy też wodę mineralną niegazowaną i lekko gazowaną w małych butelkach (pojemność 0,5 litra).
Dary można dostarczać do siedziby Redakcji „Gazety Nowomiejskiej” (ul. Wodna 9) do końca kwietnia.

Można też (w różny sposób) okazać wyrazy swojej wdzięczności dla personelu oddziału covidowego Szpitala Powiatowego w Nowym Mieście za jego ciężką pracę. O wielu takich akcjach słyszymy w innych miastach, a organizują je osoby prywatne, firmy czy instytucje. Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł? Czekamy na sygnały (do 30 kwietnia) i z przyjemnością o tym napiszemy.

Grażyna Jonowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5