Ktoś bezmyślnie naśmiecił, ktoś z wyobraźnią ekologiczną posprząta...

2021-04-17 13:12:19 (ost. akt: 2021-04-17 13:20:30)
Niestety, takie obrazki można spotkać na Drwęcy, która jest rezerwatem...

Niestety, takie obrazki można spotkać na Drwęcy, która jest rezerwatem...

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

„Piękna, czysta nasza mała ojczyzna 2021 – tydzień czystości wód” — pod takim hasłem organizowane jest sprzątanie rzeki Wel i Drwęcy. Spływ rozpocznie się mostu w Kaczku i zakończy na przystani kajakowej w Nowym Mieście.
Proekologiczna akcję zaplanowano na 25 kwietnia od godziny 10 do 15. Wszystko odbywać się będzie w reżimie sanitarnym.

Od kilkunastu lat wiosną organizowaliśmy akcje porządkowe na naszych rzekach. Warto i w tym roku coś zrobić dla naszych ukochanych rzek. Po kolejnym komunikacie o luzowaniu ograniczeń, złożyłem w imieniu wodniaków ziemi lubawskiej wnioski do samorządów o zgodę na zorganizowanie
spływu porządkowego na Welu i Drwęcy. Otrzymaliśmy stosowne pozwolenia i ruszamy z przygotowaniami do spływu
— opowiada Marek Połomski, organizator przedsięwzięcia.

Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane poprawą stanu lokalnego środowiska do uczestnictwa w spływie. Szacunkowo liczbę uczestników akcji ograniczono do około 30 osób. Jak wspomniano, kajakarze rozpoczną sprzątanie od mostu w Kaczku i przepłyną aż do przystani kajakowej w Nowym Mieście.

Celem spływu jest promocja kajakarstwa, jako aktywnej formy wypoczynku, a także integracja lokalnej społeczności, edukacja ekologiczna, oraz sprzątanie środowiska z zalegających śmieci — dodaje Marek Połomski, komandor spływu.

W gronie organizatorów znaleźli się Sekcja Kajakarska Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej, Urząd Gminy wiejskiej Nowe Miasto, Urząd Miasta Nowe Miasto, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym i Społeczną Strażą Rybacką z nowomiejskiego posterunku. Chętni, zainteresowani akcją zbiorą się o godzinie 9.30 na parkingu obok Zajazdu nad Drwęcą lub o godzinie 10 przy moście drogowym w Kaczku.

Zapisy do piątku 23 kwietnia, a nawet dla „spóźnialskich” do dnia następnego, czyli soboty u Adama Kopiczyńskiego — telefon kontaktowy 604 507 012 lub u Marka Połomskiego pod numerem 604 484 081. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5