Doświadczeni lekarze i szeroki wachlarz usług medycznych w Przychodni Nr 1

2021-04-12 12:00:40 (ost. akt: 2021-04-12 13:56:49)
 Znany kardiolog dr nauk med. Jacek Janczak przyjmuje teraz w Przychodni Nr 1

Znany kardiolog dr nauk med. Jacek Janczak przyjmuje teraz w Przychodni Nr 1

Przychodnia Nr 1 na stałe wpisała się w przestrzeń usług medycznych świadczonych w Nowym Mieście Lubawskim i powiecie nowomiejskim. Wielu Pacjentów zaufało doświadczonym lekarzom i pozostałemu personelowi medycznemu tej niepublicznej placówki służby zdrowia, która funkcjonuje już ponad 20 lat.
Warto wiedzieć, że rejestracja do lekarza w nowomiejskiej Przychodni Nr 1 przebiega na „starych” zasadach sprzed pandemii. Osobiście na wizytę można się zapisać od godziny 7, telefonicznie od godziny 7.30. Na teren ośrodka może wejść każdy w obowiązkowej maseczce. Pacjenci powinni skierować się najpierw do rejestracji głównej, w której Pacjent przechodzi „kontrolę” rejestratorek – wypełnia krótką ankietę dotyczącą Covid -19 i ma mierzoną temperaturę. Zaleca się, aby Pacjenci infekcyjni kontaktowali się z ośrodkiem telefonicznie. Wtedy osoba, która może być zakażona koronawirusem, umówiona zostaje na teleporadę i lekarz decyduje o skierowaniu Pacjenta na wymaz PCR w kierunku Covid - 19.
Obecnie w przychodni trwają zabiegi związane ze zmianą centrali telefonicznej. Modernizacja będzie skutkować łatwiejszym dodzwonieniem się do ośrodka. Zmienią się także numery wewnętrzne, które będzie wybierał Pacjent, w zależności od tego, z którym punktem będzie chciał się połączyć.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/zdjecie-2-703139.jpg

Lekarz Wioletta Bytner (Leszek) podczas pracy przy aparaturze medycznej

Pacjentów ośrodka warto poinformować, że ponownie w „Jedynce” przyjmuje kardiolog. Jest to dr nauk med. Jacek Janczak, znany wielu Pacjentom z dawnego Centrum Kardiologii Allenort w Iławie. Doktor przyjmuje zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Na miejscu wykonywane są także badania echo serca, które przeprowadza lekarz Jacek Furgalski (w ramach porady kardiologicznej na NFZ, jak i prywatnie). W soboty natomiast wykonywane są badania USG przez lekarza Wiolettę Bytner (Leszek). Lekarze ogólni obecnie przyjmujący w ośrodku to: Sławomir Wysokiński, Elżbieta Szpanelewska, Anna Hącia, Barbara Staszkiewcz oraz pediatrzy Katarzyna Bożym, Grażyna Kubacka i Anna Radziwon.
Poza poradnią ogólną (gabinet lekarza rodzinnego) znajdują się także poradnie specjalistyczne na NFZ: kardiologiczna, alergologiczna, chirurgiczna, dermatologiczna, urologiczna i ginekologiczna.
Można też skorzystać z wizyty prywatnej w poradni kardiologicznej (dr Jacek Janczak), ortopedycznej (lek. Maciej Góraj z Iławy), ginekologicznej (lek. Stanisław Szpanelewski), neurologicznej (lek. Dariusz Kunert z Olsztyna).
Od lutego Przychodnia Nr 1 prowadzi szczepienia przeciw Covid - 19. Chęć zaszczepienia się może zgłosić każdy Pacjent, niezależnie od wieku i przynależności do ośrodka. Termin szczepienia będzie wyznaczony zgodnie z programem Narodowego Programu Szczepień – na podstawie wieku i schorzeń Pacjenta.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/zdjecie-4-703143.jpg


W ośrodku można się także umówić na badania laboratoryjne na obecność koronawirusa w organizmie lub jego przeciwciał. W zależności od wyboru badania Pacjent może dowiedzieć się, czy obecnie jest zarażony, robiąc wymaz PCR z nosogardzieli, na który w ramach NFZ kierują lekarze ogólni lub czy w przeszłości przebył infekcję, robiąc badanie z krwi na obecność przeciwciał. Warto jednak poinformować, że te badania można też wykonać prywatnie (odpłatnie). Często Pacjenci pracujący za granicą, nie mający ubezpieczenia w Polsce, muszą takie badanie wykonać we własnym zakresie. Są one potrzebne w momencie przekraczania granicy państwa.
Osoby, które odbyły szczepienia przeciw Covid - 19 mogą także wykonać badania na obecność przeciwciał poszczepiennych. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie www.przychodnianr1.pl.

https://m.wm.pl/2021/04/orig/zdjecie-3-703142.jpg

Katarzyna Bożym doświadczony lekarz z „Jedynki”, w swoim gabinecie

NZOZ „Przychodnia Nr 1”, ul. Mickiewicza 11B, Nowe Miasto Lubawskie
tel. 56 47 257 42, 665 027 125, www.przychodnianr1.pl
GODZINY OTWARCIA od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00

https://m.wm.pl/2021/04/orig/zdjecie-5-703146.jpg
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5