Wiosenne porządki na terenie Nowego Miasta

2021-04-07 19:35:55 (ost. akt: 2021-04-07 19:39:45)
Wiosenny obraz ciągu pieszego Wodna - Piastowska

Wiosenny obraz ciągu pieszego Wodna - Piastowska

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Wiosenna aura sprzyja realizacji prac porządkowo-pielęgnacyjnych na terenie miasta. Dokonano nowych nasadzeń kwiatów i krzewów. Trwają prace porządkowe.
Prace pielęgnacyjne dotyczące zieleni miejskiej, już nie pierwszy rok, wykonuje firma Marka Rumińskiego z Chojna. Świeże sadzonki pojawiły się na miejskich klombach i przy ciągach pieszych m.in. przy łączniku ulic Wodnej i Piastowskiej.

Na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego widać pracujący sprzęt Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którego operatorzy zamiatają nawierzchnie ulic, chodników i tras pieszo-rowerowych. W niektórych miejscach, gdzie utrudniony jest wjazd sprzętu mechanicznego, prace porządkowe wykonywane są ręcznie.

W trosce o zdrowie najmłodszego pokolenia mieszkańców miasta, burmistrz Józef Blank zlecił pracownikom Urzędu Miejskiego przeprowadzenie po zimie przeglądu urządzeń na placach zabaw oraz akcji dezynfekcji miejsc rekreacyjnych ławek oraz wszelkich poręczy i powierzchni wzmożonego kontaktu dzieci z urządzeniami na placach zabaw. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5