Twórcy Nowomiejscy ON-LINE i wystawa w bibliotece: Bożena Wilga

2021-04-05 14:55:09(ost. akt: 2021-04-05 15:18:38)
Bożena Wilga bierze udział w projekcie Twórcy Nowomiejscy ON-LINE i wystawie w bibliotece

Bożena Wilga bierze udział w projekcie Twórcy Nowomiejscy ON-LINE i wystawie w bibliotece

Autor zdjęcia: Nadesłane

Pracownią plastyczna Miejskiego Centrum Kultury zaprosiła wszystkich lokalnych twórców do udziału w projekcie „Twórcy Nowomiejscy ON-LINE”. Przedstawiamy kolejną, drugą miłośniczkę sztuk plastycznych — Bożenę Wilgę z Nowego Miasta Lubawskiego.
Wiemy wszyscy, że w obecnej, niestabilnej sytuacji związanej z COVID-19 organizacja cyklicznej wystawy twórców lokalnych "Świeże bo wiosenne” jest wręcz niemożliwa. Dlatego „wystartował” projekt pn. „Twórcy Nowomiejscy ON-LINE. Inicjatywa realizowana jest on- line na stronie i fanpage'u Miejskiego Centrum Kultury, Manufaktury Zawodów Dawnych i „Gazety Nowomiejskiej”.
— Malarstwo interesowało mnie od dawna, opowiada Bożena Wilga. — Czytałam, analizowałam, śledziłam różne techniki i jako samouk próbowałam malarstwa akrylowego, suchych pasteli i węgla. Akwarela ujęła mnie półtora roku temu. Zaczęłam od lektury, a tajniki tego malarstwa zdobywam na warsztatach stacjonarnych (obecnie online) z Tomaszem Wełną i innymi akwarelistami — dodaje Bożena Wilga.
Aktualnie w Bibliotece Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim jest wystawa twórczości Bożeny Wilgi pt."Urok kwiatów w akwareli i technice mieszanej." Jak informuje Daniela Daniela Kowalska, szefowa biblioteki, obrazy Bożeny Wilgi można oglądać w nowomiejskiej książnicy do 30 kwietnia tego roku.
Przypomnijmy, że kto chciałby wziąć udział w projekcie „Twórcy Nowomiejscy ON-LINE”, powinni wysłać na adres plastyka@mcknml.pl dobrej jakości, atrakcyjne wizualnie zdjęcie swojej pracy (ilość prac zależy od autora). Zdjęcie musi być ostre, oddawać kolorystykę pracy czy jej fakturę w przypadku malarstwa. Unikać trzeba niepotrzebnych elementów w tle – w przypadku grafiki czy malarstwa najlepiej, jeśli zdjęcie będzie wykadrowane – obejmujące wyłącznie przestrzeń dzieła rezygnując z oprawy, ściany itd. W przypadku rzeźby, ceramiki czy biżuterii istotna będzie aranżacja tła, tak by sama fotografia stanowiła harmonijną i poprawną kompozycję.
— Swoja pracę opatrz krótkim komentarzem autorskim, możesz też wspomnieć od kiedy działasz, dlaczego, co jest Twoją inspiracją i motywacją – ilość i formę tych informacji pozostawiamy Tobie — powiedziały Anna Pestka Górska i Natalia Reszka, koordynatorki artystycznego przedsięwzięcia.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5