Prześcigali się w pomysłach na zdobione wielkanocne jajo [WYNIKI KONKURSU]

2021-03-30 11:21:32 (ost. akt: 2021-03-30 11:29:39)
Nagrodzone prace po ocenie jury

Nagrodzone prace po ocenie jury

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na początku przedświątecznego tygodnia został rozstrzygnięty konkurs na Najpiękniejsze Jajko Wielkanocne, którego organizatorem było Miejskie Centrum Kultury. Na konkurs wpłynęło niespełna 30 prac uczestników w różnym wieku.
Komisja konkursowa, w której składzie znaleźli się Anna Pestka-Górska i Natalia Reszka, plastyczki z MCK oraz Stanisław R. Ulatowski z „Gazety Nowomiejskiej”, spośród zgłoszonych prac konkursowych wyłoniła zwycięzców i wyróżnionych.

Marcin Osiecki nagrodzony został za wykorzystanie materiałów ekologicznych, Jan Golmanowski za precyzję wykonania, a Zofia Rzymska za samodzielność i tematykę świąteczną. Praca Filipa Żuralskiego otrzymała nagrodę za fantazję świąteczną, Beaty Golmanowskiej za ludowy charakter. Zuzanna Golmanowskana swojej pracy umieściła herb Nowego Miasta i logo MCK, za co jury przyznało jej nagrodę, za lokalny patriotyzm. Ponadto nagrody otrzymują: Dominika Kaczerzewska za malarskie ujęcie, Pola Kaczerzewska za kolorystykę i Marta Rasztemborska za artystyczną rzetelność.

Wyróżnienia otrzymali Izabela Wiśniewska, Weronika Bilicka, Jakub Bilicki, Martyna Klein, Antonina Gawińska, Adam Spiżewski, Maksymilian Kłosowski, Szymon Karpiński, Jakub Godlewski, Daniel Pełka, Julia Lubczyńska, Amelia Styborska, Joanna Golmanowska, Aleksandra Rasztemborska, Jan Osmański, Aleksandra Śmiechowska, Wiktoria Krzemińska i Patrycja Ziółkowska.

— Przy ocenie prac kierowaliśmy się przede wszystkim interpretacją tematu, pomysłowością, wkładem pracy i estetyką wykonania. Z pewnością było to dla jurorów nie lada wyzwanie gdyż wykonane prace były piękne, i widać że włożono serca w ich wykonanie — powiedziały Anna Pestka – Górska i Natalia Reszka z grona jury.
Ze względu na panującą pandemię wystawę prac można obejrzeć w formie on-line na profilu MCK.
ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5