Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego, który wpadł, bo nie miał maseczki

2021-03-29 16:11:21 (ost. akt: 2021-03-29 16:14:58)

Autor zdjęcia: Pixabay

Nowomiejscy dzielnicowi podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.
Policjanci codziennie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego miasta i całego powiatu dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze zwalczaniem epidemii. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

Wczoraj (28.03.2021 r.) po godz. 11:20 na ulicy Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim nowomiejscy dzielnicowi zauważył mężczyznę, który szedł chodnikiem bez zakrytych ust i nosa maseczką. Reagując na wykroczenie mundurowi wylegitymowali 33-latka. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec gminy Kurzętnik jest poszukiwany celem odbycia 3 miesięcy pozbawienia wolności za kradzież.

Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnione wykroczenie niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką otrzymał mandat. Z policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych trafił do aresztu.
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5