Zatrzymani kolejni nietrzeźwi kierujący

2021-03-29 13:17:18 (ost. akt: 2021-03-29 13:20:51)

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend nowomiejscy policjanci wyeliminowali z drogi 4 kierujących, którzy zanim ruszyli w drogę spożywali alkohol.
W piątek ok. godz. 15:50 w Krotoszynach policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Biskupiec, który miał wcześniej kierować volkswagenem golfem. W chwili zatrzymania 59-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W sobotę ok godz. 6:40 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w Tereszewie. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy potwierdzili, że 44-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik siedzący za kierownica volkswagena polo miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Także w sobotę ok. godz. 15:00 w Mikołajkach policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 45-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.

W niedzielę ok. godz. 11:30 w Wielkich Bałówkach policjanci wyeliminowali z drogi kolejnego nietrzeźwego kierującego. 45-latek siedzący za kierownicą renault laguny miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Policjanci apelują !
Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!

Nasze prawo określa, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5