Trwa dystrybucja ulotek informacyjnych na temat szczepień przeciwko COVID - 19

2021-03-19 14:45:07 (ost. akt: 2021-03-19 15:03:19)
Strażacy roznoszą ulotki informacyjne w swoich miejscowościach

Strażacy roznoszą ulotki informacyjne w swoich miejscowościach

Autor zdjęcia: KP PSP Nowe Miasto

Szczególnie starsi, samotni mieszkańcy powiatu nowomiejskiego, nie mający dostępu do cyfrowych środków przekazu, są zaopatrywani w ulotki informacyjne dotyczące szczepień przeciwko Covid 19.
Strażacy wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowomiejskiego rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych do mieszkańców swoich miejscowości. Wcześnie wszystkie ulotki zostały spersonalizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście, dzięki czemu każdy mieszkaniec otrzymuje ulotkę z bezpośrednim numerem telefonu do swojego gminnego koordynatora szczepień.

Wspomniane broszury mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni. Na ulotkach znajdą informacje, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że cały czas strażacy pomagają w transporcie do punktów szczepień seniorów i osób niepełnosprawnych w ramach Narodowego Programu Szczepień— informuje st. kpt. Krzysztof Szałkowski , zastępca komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5