Wędkarskie spotkanie na lodowej tafli

2021-03-10 14:00:00 (ost. akt: 2021-03-10 11:12:58)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Na tafli lodowej Jeziora Kiełpińskiego zorganizowane zostało I Spotkanie Miłośników Wędkarstwa Podlodowego. Rywalizowało 32 wędkarzy nie tylko z powiatu nowomiejskiego, ale również innych, dalszych miejscowości.
Impreza odbyła się z zachowaniem jak najdalej idącego reżimu sanitarnego. Łowisko zostało podzielone na cztery sektory. Tu warto zaznaczyć, że lód miał w chwili spotkania ponad dwadzieścia centymetrów grubości.

Najlepszym wędkarzem tego dnia okazał się Sebastian Słomiński z Bobrowa łowiąc 2,6 kilograma ryb. Był to zawodnik utytułowany w swoim środowisku, bowiem tydzień wcześniej wygrał zawody organizowane przez Polski Związek Wędkarski w Grucie. Drugie miejsce zajął Paweł Wiśniewski z Nowego Miasta. Złowił on 2 kilogramy ryb. Trzecie miejsce zajął Mateusz Wydrzyński z Grudziądza z wynikiem 1,26 kilograma złowionych sztuk.

Uczestnicy spotkania sami złożyli się na nagrody dla najlepszych łowców oraz na puchary. Do nagród dołożyli się również organizatorzy: Uwaga Wędkarz i Wędkarskie ABC. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia nad wodą — powiedział na koniec spotkania Karol Chrapiński, z grona organizatorów.
Stanisław R. Ulatowski

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5