Strażacy monitorowali sytuację hydrologiczną na Drwęcy, która przybiera...

2021-02-27 12:42:10 (ost. akt: 2021-02-27 13:31:42)
Strażacy monitorują Drwęcę w Kurzętniku

Strażacy monitorują Drwęcę w Kurzętniku

Autor zdjęcia: PSP Nowe Miasto

W związku z prognozowanym spływem wód roztopowych, strażacy z nowomiejskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej dokonano sprawdzenia sytuacji hydrologicznej na rzece Drwęcy na odcinku Nowe Miasto Lubawskie - Kurzętnik.
Sprawdzono odcinek rzeki Drwęcy w miejscu gdzie znajduje się wodowskaz oraz teren znajdujący się wokół mostu drogowego nad rzeką Drwęcą w Kurzętniku. Stan podczas sprawdzania wynosił na wodowskazie 205 centymetrów (wartość ostrzegawcza wynosi 330 centymetrów).

Następnie zastępy przemieściły do się do Kurzętnika, trasa przejazdu przebiegała drogami wzdłuż biegu koryta rzeki Drwęcy. W Kurzętnik strażacy dokonali rozpoznania terenów położonych nad rzeką oraz możliwości dojazdu i ewentualnego wodowania łodzi ratowniczych.

— Podsumowując sytuację, na chwilę obecną, na terenie powiatu nowomiejskiego zagrożenie powodziowe nie występuje. Jedna mając na uwadze zmieniające się warunki pogodowe sytuacja jest ciągle monitorowana a wszystkie służby są w pełnej gotowości — powiedział st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zastępca komendanta PSP w Nowym Mieście.

Tu warto zaznaczyć, że od dnia obserwacji urządzeń pomiarowych przez strażaków (25 luty), stan wód Drwęcy „skoczył” w górę i dnia 27 lutego wynosił 221 centymetrów. W komunikatach hydrologicznych jest określany, jako wysoki. ul

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5