Apel o rozwagę na drodze

2021-02-22 18:33:49 (ost. akt: 2021-02-22 18:39:25)
Skutki jednej z weekendowych kolizji

Skutki jednej z weekendowych kolizji

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Zmieniające się warunki pogodowe, mróz, odwilż, padający śnieg i deszcz powodują, że nawierzchnia dróg jest śliska. Apelujemy do kierowców o wolniejszą i ostrożniejszą jazdę. W ten weekend policjanci pracowali przy 8 kolizjach drogowych i wyeliminowali z dalszej jazdy jednego nietrzeźwego rowerzystę.
Zmienna temperatura oraz opady śniegu lub deszczu sprawiają, że na drodze jest niebezpiecznie. Dlatego bardziej niż zwykle należy zachować ostrożność i jechać wolniej. Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby zachować większy odstęp od poprzedzającego pojazdu, co umożliwi bezpieczne hamowanie.

Równie ważne jest także odpowiednie przygotowanie pojazdu, o czym zapominają niektórzy kierowcy. Jazda z warstwą śniegu na dachu czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takiego pojazdu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

Kierujący pojazdami powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego, szczególnie tych dotyczących prędkości. Pamiętajmy, że prędkość dozwolona nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, pozwalającą zapanować nad pojazdem.

Tylko w ten weekend nowomiejscy policjanci pracowali przy 8 kolizjach drogowych. Przyczyną większości z tych zdarzeń było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze.
W sobotę ok godz. 15:30 na ulicy Szkolnej w Jamielniku policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 29-latka, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.
Skutki jednej z weekendowych kolizji
Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie, ponieważ jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, każde zdarzenie drogowe – nawet takie bez udziału innego pojazdu – może przypłacić poważnymi obrażeniami.

Kierowcom przypominamy, że na drodze odpowiadają nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób.
KPP Nowe Miasto

 

 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5