Kolejni nieodpowiedzialni kierujący ukarani mandatami

2021-02-12 18:04:09 (ost. akt: 2021-02-12 18:07:49)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kolejny raz nowomiejscy policjanci interweniowali wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego rynku w Nowym Mieście. Ukarali mandatami czterech kierujących m.in. za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnich dwóch tygodniach podobnych interwencji było kilkanaście. Zagrożenie to zaznaczane było na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako szczególnie niebezpieczne.
Nowomiejscy policjanci codziennie patrolują ulice całego powiatu dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Reagują także na zgłoszenia, które otrzymują od mieszkańców i skupiają swoją uwagę na miejscach, które wskazywane są w zgłoszeniach obywatelskich czy to telefonicznych czy zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te niebezpieczne. Jednym z takich miejsc jest ulica Rynek w Nowym Mieście Lubawskim. Dnia 10 lutego funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego ukarali tam czterech kierujących, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego.

Ok godz. 20:00 policjanci zauważyli kierującą volkswagenem, która spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nie zastosowała się do znaku B-20 ”STOP”. 23-letnia mieszkanka gminy Nowe Miasto Lubawskie została ukarana dwoma mandatami i wzbogaciła się o 8 punktów karnych.

Dwadzieścia minut później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który także spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 26-letni mieszkaniec naszego miasta siedzący za kierownica auta nie posiadał także obowiązkowego wyposażenia pojazdu w postaci gaśnicy. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami. Funkcjonariusze nałożyli na niego 6 punktów karnych.

Ok. godz. 22:00 policjanci zatrzymali kierującego subaru 19-letniego mieszkańca gminy Lubawa. Młody kierowca podobnie jak poprzednicy spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym za co został ukarany mandatem i 6 punktami karnymi.

Piętnaście minut później za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany 21-latek kierujący BMW. Mężczyzna nie posiadał obowiązkowego wyposażenia pojazdu w postaci gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego. Łącznie został ukarany 3 mandatami, otrzymał też 6 punktów karnych.

Celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg może być ładnym widowiskiem pod warunkiem, że jest wykonywane na specjalnym torze. Problem pojawia się gdy kierowcy robią to na drogach publicznych i parkingach stwarzając zagrożenie dla siebie, dla pasażerów auta i dla innych użytkowników ruchu.

KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5