O internecie z przedszkolakami

2021-02-11 17:20:38 (ost. akt: 2021-02-11 17:22:50)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Internet zaczyna odgrywać coraz większą rolę w życiu naszych dzieci i staje się coraz częściej narzędziem zabawy i nauki. Należy jednak pamiętać, że niesie ze sobą również wiele zagrożeń.
W związku z tym grupy: „Biedronki”, „Motylki” oraz „Żabki” z Przedszkola Miejskiego przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodziliśmy 9 lutego.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i do czego służy, poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń ekranowych i Internetu oraz dowiedziały się, jak się w takich sytuacjach zachować. W tym celu wykorzystano projekt Necio.pl, serwis edukacyjny sieciaki.pl, prezentację „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”.

Dzieci budowały sieć internetową i "wysyłały" do siebie wiadomości. Natomiast pogadanki przypomniały przedszkolakom, że nie powinny dużo czasu spędzać przed komputerem, laptopem czy smartfonem, a korzystać z Internetu powinny w obecności osoby dorosłej.
Przedszkole Miejskie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5