29 Finał WOŚP w Nowym Mieście Lubawskim

2021-02-05 08:59:05(ost. akt: 2021-02-05 08:59:16)

Autor zdjęcia: MCK

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku w Nowym Mieście Lubawskim już od wczesnych godzin porannych kwestowali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy spotkali się z ofiarnością mieszkańców i gości naszego miasta. Celem tegorocznej akcji WOŚP jest zakup najnowocześniejszych urządzeń i sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.
Tegoroczny XXIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał nieco inny przebieg niż dotychczasowe – licytacje przedmiotów wystawionych przez ofiarodawców na rzecz aukcji odbywały się on-line na facebook’u. Dodatkowo w czterech miejscach na terenie Nowego Miasta Lubawskiego (przed Miejskim Centrum Kultury oraz przed supermarketami przy ulicy Jagiellońskiej, Działyńskich i 3 Maja) ustawione były namioty, gdzie za datki częstowano ciepłą herbatą, kawą, gorącą czekoladą i słodkościami. Na stoiskach tych była również możliwość nabycia srebrnych i złotych wyjątkowych serduszek WOŚP. Na placu przed MCK dodatkowo można było wziąć udział w loterii fantowej oraz skosztować pysznej zupy lub frytek. Na jednym ze stanowisk możliwe było zrobienie sobie zdjęcie na specjalnie przygotowanym tle „Anioł Dobroczynności”.

O godz. 19:00 na placu przed MCK zamiast tradycyjnego „Światełka do nieba” wolontariusze 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowym Mieście Lubawskim, wypuścili w niebo 29 czerwonych balonów w kształcie serca.
Pomimo panującej pandemii sztab w Nowym Mieście Lubawskim podczas 29 Finału WOŚP zebrał ponad 41 tysięcy!. Nie udało by się to bez pomocy dzielnych wolontariuszy i ich opiekunów którzy od porannych godzin kwestowali na ulicach Nowego Miasta Lubawskiego. Podziękowania dla komisji liczącej- pani Sylwii, Doroty, Eugenii, Marii M. oraz Marii K. Wielkie ukłony dla sponsorów, którzy hojnie przekazywali przedmioty i gadżety na licytacje oraz loterię. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom , które nawet w najmniejszym stopniu przyczyniły się do przygotowania tegorocznego Finału WOŚP, oraz funkcjonariuszom policji, którzy dbali o bezpieczeństwo kwestujących wolontariuszy. A największe podziękowania sztab składa mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego, którzy po raz kolejny pokazali że maja wielkie serca!

inf. MCK

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5