Nieodpowiedzialny kierujący ukarany mandatami za lekceważenie przepisów ruchu drogowego

2021-02-01 17:21:22 (ost. akt: 2021-02-01 17:24:39)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci patrolują ulice powiatu, dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Reagują na zgłoszenia od mieszkańców i skupiają uwagę na miejscach, które wskazywane są w zgłoszeniach obywatelskich - telefonicznych czy zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako niebezpieczne.
W miniony weekend kolejny już raz policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego interweniowali na ulicy Rynek w Nowym Mieście Lubawskim. Interwencja ta zakończyła się ukaraniem kierującego, który wykazał się nieodpowiedzialnością i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego.

Ok godz. 23:00 funkcjonariusze zauważyli kierującego oplem, który celowo wprowadzał pojazd w poślizg powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 22-latek nie stosował się tez do obowiązujący znaków drogowych ignorując znak B-20 „Stop”. Mieszkaniec gminy Rybno został ukarany dwoma mandatami i zostały na niego nałożone punkty karne.

Policjanci nadal będą sprawdzać i zdecydowanie reagować na popełniane przez nieodpowiedzialnych kierujących w podobny sposób wykroczenia drogowe .
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5