Od rana w powiecie nowomiejskim gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2021-01-31 12:30:10 (ost. akt: 2021-01-31 17:57:54)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W powiecie nowomiejskim od rana gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na terenie Nowego Miasta oraz w innych miejscowościach kwestują wolontariusze.
Przypominamy program akcji na terenie powiatu nowomiejskiego.
*GMINA GRODZICZNO: wolontariusze z puszkami będą kwestować w Grodzicznie, Mrocznie i Boleszynie. Będą licytacje na żywo, na platformie ZOOM od godz. 14. W Szkole Podstawowej w Nowym Grodzicznie będzie kawiarenka (na wynos) i loteria fantowa - każdy los wygrywa. Początek od godz. 8 do wyczerpania zapasów.

*GMINA KURZĘTNIK: Od godz. 7.30 wolontariusze z puszkami pojawią się w różnych miejscach gminy. O godz. 10 będzie trening biegowy — start przy CUS w Kurzętniku. W godz. 11 - 17 będzie działało finałowe stoisko WOŚP w CUS w Kurzętniku - będzie można zjeść ciasto, wypić kawę i wygrać cenne nagrody. Chętni przejdą metamorfozę (makijaż, fryzura i konsultacja kosmetyczna z finałową sesją zdjęciową). Od godz. 12 do 15.30 na kurzętnickim rynku serwowana będzie grochówka (za datek do puszki). Na specjalnej ściance będzie można zrobić sobie zdjęcie. O godz. 13 zaplanowano orkiestrowe morsowanie na plaży w Wawrowicach.

*GMINA BISKUPIEC: Od godz. 8 do 20 na ulicach Biskupca pojawią się wolontariusze z puszkami. Od godz. 15 w Biskupcu będzie działał Foodtruck WOŚP (kawiarenka na wynos). O godz. 17 ruszy wirtualne studio sztabu WOŚP w Biskupcu. Podczas transmisji na żywo będą licytacje i koncerty.

*NOWE MIASTO: W godz. 7 - 19 na ulicach miasta wolontariusze będą zbierać datki do puszek. Przed Miejskim Centrum Kultury będzie można kupić kawę, herbatę, ciasto, frytki. Nie zabraknie dobrej zupy, loterii fantowej i dodatkowych atrakcji. W Centrum Handlowym przy ul. Jagiellońskiej będzie stoisko na którym będzie można kupić złote i srebrne serduszka WOŚP. Nie zabraknie stoiska z ciepłą herbatą, kawą i słodkim poczęstunkiem. Na placu przy sklepie Biedronka na ul. Działyńskich pojawi się stoisko z ciastem i ciepłymi napojami. Będzie specjalna ścianka do zdjęć z Aniołem Dobroczynności. Punkt z kawiarenką w plenerze zlokalizowany będzie też naprzeciw Netto przy ul. 3 Maja. O godz. 19 na placu przed MCK zamiast tradycyjnego „Światełka do nieba” wolontariusze 29. Finału WOŚP w Nowym Mieście, wypuszczą w niebo 29 balonów w kształcie serca.

*RADOMNO. W sztabie 44 Drużyny Harcerskiej trwają licytacje na specjalnie założonej grupie facebookowej. Podczas finałowej niedzieli nie zawiodą wolontariusze, którzy z puszkami pojawią się w Radomnie, Pustkach, Chroślu i Nowym Dworze Bratiańskim.

*GMINA NOWE MIASTO. Sztab zorganizowany przy Gminnym Centrum Kultury będzie działał w Tylicach, Bratianie i Gwiździnach. Tam będą sztabowe skarbony stacjonarne. Podczas finału, w niedzielę 31 stycznia, ze względu na COVID 19, nie będzie wolontariuszy z puszkami na ulicach miejscowości oraz tradycyjnych licytacji i imprez finałowych. Na stronie FB SSP Tylice odbywają się licytacje gadżetów WOŚP oraz pozyskanych fantów. Potrwają do niedzieli włącznie. W szkole w Bratianie przez cały tydzień, do niedzieli włącznie, będzie prowadzona zbiórka wśród uczniów i rodziców. Dla dzieci będą seanse filmowe, gofry, gry planszowe, zawody sportowe. Na terenie szkoły także pojawią skarbony stacjonarne. W szkole w Gwiździnach licytacja gadżetów WOŚP i pozyskanych fantów potrwa do niedzieli. Na terenie szkoły są sztabowe skarbony stacjonarne.
Alina Laskowska
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5