Strażacy dowiozą seniorów i osoby niepełnosprawne na szczepienia przeciwko COVID-19

2021-01-26 11:32:05(ost. akt: 2021-01-26 11:40:14)

Autor zdjęcia: Archiwum PSP Nowe Miasto

Zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy, zadeklarowali pomoc w dowozie seniorów i osób niepełnosprawnych do punktów szczepień przeciwko COVID 19, bądź transporcie personelu medycznego do pacjentów.
W ostatnim czasie odbyła się wideokonferencja samorządowców oraz przedstawicieli jednostek OSP z terenu powiatu nowomiejskiego z bryg. Jackiem Audą, komendantem powiatowym PSP w Nowym Mieście. Tematem wiodącym była pomoc przy dowozie seniorów oraz osób niepełnosprawnych, które nie mają możliwości dojechać samodzielnie na szczepienie.
Chęć pomocy i udział w przedmiotowej akcji zadeklarowały wszystkie jednostki OSP z terenu powiatu nowomiejskiego. To przedsięwzięcie zostanie skoordynowane oraz przeprowadzone wspólnie z punktami szczepień i jednostkami samorządowymi, przy głównym udziale strażaków jednostek OSP oraz funkcjonariuszy PSP — wyjaśnia st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zastępca komendanta PSP.
Sposób prowadzenia transportu będzie rozpatrywany indywidualnie pod względem doboru pojazdu oraz właściwej pomocy takiej osobie. Ponadto strażacy dostarczą do mieszkańców powiatu ulotki informacyjne na temat szczepień przeciwko COVID-19.

Szczegóły akcji zostały określone w „Wytycznych dla PSP i OSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów”. Dokument ten dostępny jest na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/kppsp-nowe-miasto-lubawskie
ul

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5