Podsumowanie weekendu sylwestrowego

2021-01-04 14:16:07(ost. akt: 2021-01-04 15:56:07)
Tegoroczny sylwester przebiegł spokojnie. Poprzednie (co widać na zdjęciu) były bardziej wystrzałowe i towarzyskie, można było się spotkać w większym gronie

Tegoroczny sylwester przebiegł spokojnie. Poprzednie (co widać na zdjęciu) były bardziej wystrzałowe i towarzyskie, można było się spotkać w większym gronie

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Okres sylwestrowy i noworoczny to czas wzmożonych policyjnych działań. Wszystko, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i jak najszybciej reagować na wezwania obywateli. Sylwestrowa noc w powiecie nowomiejskim w ocenie policjantów przebiegła spokojnie. W miniony weekend pracowali przy 3 niegroźnych kolizjach. Zatrzymali 3 kierujących po alkoholu.
Sylwestrowa noc i przedłużony weekend jest zawsze sporym wyzwaniem dla służb, w tym także dla policji.

Tegoroczny sylwester z uwagi na obowiązujące w kraju obostrzenia wynikające z panującej pandemii COVID-19 miał wyjątkowy charakter. Przełożyło się to także na ilość interwencji i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu, którzy zastosowali się do obowiązujących zasad i wcześniejszych apeli.

Odzwierciedleniem tego jest fakt, iż sylwester minął spokojnie.
Nowomiejscy policjanci w ciągu całego przedłużonego weekendu (trwającego od 31 grudnia do 3 stycznia) interweniowali 62 razy. Nie odnotowano w tym czasie żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali tylko przy 3 niegroźnych kolizjach. Funkcjonariusze wyeliminowali z naszych dróg 3 kierujących, którzy zanim wsiedli za kierownice aut spożywali alkohol.

31 grudnia ok. godz. 15:15 w Ostaszewie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem fusion, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, wzbogacił się dodatkowo o punkty karne i stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

W piątek 1 stycznia ok godz. 19:00 w Świniarcu policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem astrą 43-letniego mieszkańca gminy Grodziczno. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

2 stycznia ok. godz. 12:30 w Zwiniarzu patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem passatem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 54-letni mieszkaniec gminy Lubawa, który siedział za kierownicą auta miał w organizmie blisko promil alkoholu.

3 stycznia ok. godz. 1:20 w nocy na ulicy Zdrojowej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem touranem, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila alkoholu.
KPP Nowe Miasto

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. znajomy redakcji #3033842 | 77.87.*.* 5 sty 2021 00:31

    "Tegoroczny sylwester przebiegł spokojnie. Poprzednie (co widać na zdjęciu) były bardziej wystrzałowe i towarzyskie, można było się spotkać w większym gronie" Redaktorze Stanisławie Ryszardzie toć to na Boga "Szynaka Day" stadion MOSiR rok 2016.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Stańczyk #3033516 | 95.49.*.* 4 sty 2021 15:52

    "31 stycznia ok. godz. 15:15 w Ostaszewie policjanci zatrzymali... " Zapomnieliście napisać, którego roku.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5