Nieodpowiedzialni kierowcy ukarani mandatami i punktami karnymi

2020-12-21 20:24:56 (ost. akt: 2020-12-21 20:34:27)

Autor zdjęcia: Stanisław Ulatowski

Policjanci codziennie podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. W zapewnieniu bezpieczeństwa ogromną rolę pełnią także użytkownicy dróg, ich rozsądek i odpowiedzialność za kółkiem, których niestety czasami brakuje. Funkcjonariusze jednej nocy kilkukrotnie interweniowali wobec kierujących, którzy celowo wprowadzali auta w poślizg i powodowali zagrożenie w ruchu. Zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.
Nowomiejscy policjanci codziennie patrolują ulice całego powiatu dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Reagują także na zgłoszenia, które otrzymują od mieszkańców i skupiają swoją uwagę na miejscach, które wskazywane są w zgłoszeniach obywatelskich czy to telefonicznych czy zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te niebezpieczne.
 
W piątek wieczorem ok. godz. 20:40 na ulicy Rynek w Nowym Mieście Lubawskim nowomiejscy policjanci ogniwa patrolowo- interwencyjnego zauważyli kierującego fiatem, który celowo wprowadzał pojazd w poślizg, robiąc tzw. drift i powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Młody mężczyzna, mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie został ukarany mandatem i zostały na niego nałożone punkty karne.
 
Ok. godz. 22:00 policjanci zauważyli na ulicy Działyńskich kierującego seatem ibiza, który jechał bez włączonych świateł. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Kazimierza Wielkiego. Okazało się, że brak świateł to nie jedyne przewinienie mieszkańca gminy Grodziczno. 25-latek został ukarany łącznie 3 mandatami karnymi za brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu (brak nalepki kontrolnej na szybie), brak świateł i zły stan techniczny auta. Mężczyzna otrzymał także 4 punkty karne.
 
O godz. 0:30 na ulicy Działyńskich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie, który kierując alfą romeo wprowadzał ją w niekontrolowany poślizg. Mężczyzna został ukarany 4 mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu (brak trójkąta, gaśnicy oraz nalepki na szybie). Wzbogacił się także o punkty karne.
 
O godz. 2:00 w nocy na ulicy Mickiewicza policjanci zatrzymali do kontroli 22-letniego mieszkańca Brodnicy, który kierując BMW tak jak poprzednicy wprowadzał pojazd w poślizg stwarzając zagrożenie do osób będących w pojeździe. Ten sprawca wykroczenia także został ukarany mandatem i punktami karnymi.
 
Policjanci nadal będą sprawdzać i zdecydowanie reagować na popełniane w podobny sposób przez nieodpowiedzialnych kierujących wykroczenia drogowe .
 
Pamiętajmy !
 
Drift to technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego. Taka technika jazdy samochodem jest dozwolona, pod warunkiem, że odbywa się w przygotowanych do tego miejscach, a nie na drodze publicznej (którą są także m.in. parkingi, strefy ruchu, czy strefy zamieszkania).
 
Pojazd wprowadzony w poślizg przy dużej prędkości jest niezwykle trudny do opanowania. Jest to niemal niemożliwe dla osoby, która nie ma wystarczających umiejętności. Najczęściej taka jazda kończy się wyrzuceniem samochodu z toru jazdy. Tak działa siła odśrodkowa, a praw fizyki nie da się oszukać.
 
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numer telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Nowomiejscy policjanci codziennie patrolują ulice całego powiatu dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg. Reagują także na zgłoszenia, które otrzymują od mieszkańców i skupiają swoją uwagę na miejscach, które wskazywane są w zgłoszeniach obywatelskich czy to telefonicznych czy zaznaczonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te niebezpieczne.

KPP Nowe Miasto
 

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nml #3025640 | 5.184.*.* 22 gru 2020 10:26

  Policja powinna pochodzić po Rynku. Tam to się dzieje wieczorami. Policję widac bardzo rzadko jak przejadą

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dy #3025537 | 10.10.*.* 22 gru 2020 08:50

   To jeszcze pozostaje Kurzętnik. Stadion. W nocy na stadionie i wokół niego kilka razy w tygodniu taki pirat szarżuje

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5