Życzenia od Świętego Mikołaja z Rovaniemi dla dzieci

2020-12-05 17:25:59 (ost. akt: 2020-12-05 17:48:48)
Portret św. Mikołaja który nadszedł z Rovaniemi

Portret św. Mikołaja który nadszedł z Rovaniemi

Autor zdjęcia: Nadesłane

Na ręce Ryszarda Krzemieniewskiego z Nowego Miasta, animatora sportu i rekreacji wśród dzieci, nadeszły życzenia dla najmłodszych od prawdziwego Świętego Mikołaja z dalekiej Laponii.
Od wielu, wielu lat Ryszard Krzemieniewski, w okresie przedświątecznym, wysyła pozdrowienia do Wioski Świętego Mikołaja w Rovaniemi w Laponii pod kołem podbiegunowym. Prosi przy tym o kartkę z życzeniami i przesłaniem, którą mógłby zadedykować wszystkim dzieciom z powiatu nowomiejskiego. Taka właśnie przesyłka nadeszła i pan Ryszard prezentuje ją zaraz po otrzymaniu od listonosza.

Warto przy tym wiedzieć, że Mikołaj z Rovaniemi dostaje ponad pół miliona listów rocznie. Spora ilość przesyłek jest z Polski, ale również z innych krajów, a nawet z Japonii czy Chin. A poczta w Rovaniemi jest chyba najbardziej ciekawym miejscem w Wiosce Świętego Mikołaja. Elfy zamiast urzędników sortują listy i przystawiają datowniki. Jako, że żyjemy w czasach internetu i wszechobecnej elektroniki, sympatyczne Elfy odpowiadają także na maile.

Chcę również od siebie przekazać wszystkim naszym dzieciom życzenia bogatego Mikołaja, a potem miłych prezentów pod choinką — dodał Ryszard Krzemieniewski. ul

Ryszard Krzemieniewski prezentuje życzenia z Rovaniemi

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fan #3016834 | 5.173.*.* 6 gru 2020 15:34

    Że też taki Gość nie figuruje w "Liście wszystkich Kawalerów Orderu Uśmiechu z lat 1969–2018" Wikipedii to się w "pale" nie mieści.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5