Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z dróg

2020-11-30 16:10:38 (ost. akt: 2020-11-30 16:12:33)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zarzuty, zakaz prowadzenia pojazdów, wysokie kary finansowe oraz liczne apele niestety nie odstraszają nietrzeźwych kierowców od wsiadania za kierownicę swych pojazdów. W miniony weekend z dróg naszego powiatu wyeliminowano 3 nietrzeźwych kierujących.
Ok. godz. 2:30 w nocy z soboty na niedzielę dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał informację, że w Tylicach doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący fiatem ducato nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Siedzący za kierownica auta 37-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie blisko promil alkoholu.
 
W niedzielę ok. godz. 22:00 w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 24-letni mieszkaniec gminy Biskupiec miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.
 
Pół godziny później na ulicy Wojska Polskiego w Nowym Mieście funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Tym razem okazał się nim rowerzysta. 24-letni mieszkaniec miasta miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem.
 
 
Policjanci apelują !
Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu!
KPP Nowe Miasto

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5