Jak uniknąć płacenia rachunków za opał i za prąd?

2020-11-20 11:56:53 (ost. akt: 2021-02-01 14:11:20)

Autor zdjęcia: nadesłane

Ogrzewanie bez opału i prywatna elektrownia na dachu, czyli dom bez rachunków. Choć brzmi to, jak opis nowoczesnego budynku z filmu since fiction, powoli staje się standardem. Dziś, dzięki fachowej instalacji pompy ciepła wraz z montażem paneli fotowoltaicznych, można uniknąć płacenia rachunków nie tylko za prąd, ale i za ogrzewanie.
Rozpoczął się sezon grzewczy. Dla większości czytelników łączy się to z koniecznością uzupełnienia opału na zimę. Krótsze dni sprawiają, że rachunki za prąd wzrastają drastycznie. Jest to doskonały moment na to, by zastanowić się, czy musi tak być. Prywatna elektrownia na dachu i ogrzewanie domu bez opału – chociaż brzmi to nieco futurystycznie, staje się coraz bardziej powszechne. I trend ten dotyczy zarówno nowo wybudowanych nieruchomości, jaki i istniejących już budynków. Do ogrzewania budynków i wody coraz częściej stosuje się pompy ciepła. Warto zaznaczyć, że najpopularniejsze są pompy powietrzne. To ekologiczne, estetyczne, sprawdzone, trwałe i tanie rozwiązanie. Pompę ciepła można umieścić w spiżarni, pralni, a na etapie budowy domu można pominąć budowę komina dymowego.


Z 1 kW pobranej energii elektrycznej, pompa produkuje około 4 kW mocy cieplnej. Można jednak uniknąć płacenia rachunków nie tylko za opał, ale i za prąd. Fachowe połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi pozwala na uniknięcie kosztów zarówno za ogrzanie domu i wody, jak i pokrywa bieżące zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego czy innej nieruchomości. Rozwiązania takie są również z powodzeniem stosowane w dużych obiektach przemysłowych

W Kurzętniku przy ul. Sienkiewicza 3 znajduje się hurtownia instalacji związanych z odnawialnymi źródłami ciepła PV HUB, która wchodzi w skład grupy Telmar. Właściciel firmy — Arkadiusz Rybicki, już od kilku lat na swoich sklepach wielkopowierzchniowych i w domu prywatnym korzysta z energii słonecznej, stąd jego wiedza i duże doświadczenie w tym temacie. Firma posiada własne, autoryzowane ekipy montażowe.

— W dzisiejszych czasach, kto nie inwestuje w pompę ciepła i fotowoltaikę, traci ekonomicznie każdego dnia – mówi Pan Arkadiusz. — Specjaliści z PV HUB/Telmar ogromną wagę przywiązują do taniego finansowania inwestycji OZE. Klienci firmy znajdą w ofercie raty 0% oraz leasing 101%. Żadna inna, konkurencyjna firma na rynku nie oferuje takich warunków! W ramach współpracy klient otrzymuje także bezpłatnie pełną obsługę wszelkich formalności, łącznie z pozyskaniem dostępnego finansowania.


PV HUB/Telmar to jedna z największych hurtowni fotowoltaicznych w Polsce. Markę cechuje odpowiedzialność w podejściu do oferowanych produktów, jej przewagą są najnowocześniejsze rozwiązania i moduły europejskich liderów technologicznych. PV HUB specjalizuje się w instalacjach domowych, dla firm, instytucji i w dużych, nietypowych inwestycjach, a także w systemach, łączących w sobie pompę ciepła i fotowoltaikę. Wysokie stany magazynowe pozwalają na szybką realizację projektów (w ciągu 3 tygodni od dnia podpisania umowy), zapewniają ciągłość dostaw i rozsądne ceny za najwyższą jakość. Najnowocześniejsze rozwiązania idą w parze z tym, co najważniejsze – z bezpieczeństwem. W pakiecie z najwyższym standardem obsługi i najlepszej jakości sprzętem zawarta jest ubezpieczona gwarancja: 20 lub 25 lat na moduły firmy Bauer i SWISS SOLAR, 30 lat na liniowy spadek mocy, 12 lat na mikroinwertery oraz Totalna Gwarancja na montaż wynosząca 15 lat. Zainteresowani oszczędzaniem z odnawialnymi źródłami energii mogą odwiedzić biuro PV HUB/Telmar w Kurzętniku, znajdujące się w budynku salonu meblowego Telmar oraz punkt sprzedaży w sklepie MY Center w Nowym Mieście Lubawskim, a także na www.pvhub.pl.

Wszelkich informacji udzielą także konsultanci, dostępni pod numerem telefonu: 56 47 40 113.
Zespół PV HUB, zapraszamy.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5