Lekcja zawodoznawcza w formie wideokonferencji w nowomiejskim Zespole Szkół im. C. K. Norwida

2020-11-02 23:45:34 (ost. akt: 2020-11-02 23:58:33)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W ostatnich dniach października odbyło się spotkanie zawodoznawczo-informacyjne, w którym uczestniczyło 47 uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście. Młodzieży przedstawione zostały warunki i wymagania stawiane kandydatom do służby w PSP.
W związku z trwającą pandemią spotkanie miało formę wideokonferencji. Nowa formuła została pozytywnie przyjęta przez uczniów oraz doradcę zawodowego Zespołu Szkół im. C.K. Norwida p. Ewę Piotrowską.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich: kl. IIIb (profil medyczny i nauk o zdrowiu), kl. IIId (profil ekonomiczno-lingwistyczny), kl. IIIe (profil sportowo-obronny).

Zawód strażaka przybliżył uczniom st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie zapoznali się z możliwościami podjęcia nauki w uczelniach pożarniczych oraz jakie wymagania są stawiane przed kandydatami do służby w PSP.
Ponadto na spotkaniu poruszone zostały tematy związane z bezpieczeństwem oraz zaprezentowano akcję „Czad cichy zabójca”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów oraz funkcjonariuszy spotkania w formie wideokonferencji będą kontynuowane.
Fot. KP PSP Nowe Miasto oraz Zespół Szkół im. C.K. Norwida

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5