Plastikowy tunel na placu zabaw w ogniu

2020-11-01 14:25:08 (ost. akt: 2020-11-01 14:31:25)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Najprawdopodobniej podpalenie było przyczyną pożaru jednego z elementów placu zabaw przy ulicy Piastowskiej w Nowym Mieście Lubawskim. Sprawą zajmuje się nowomiejska policja. Czy pomoże wysokiej jakości monitoring?
Plac zabaw przy łączniku pieszym ulic Wodnej i Piastowskiej jest dość popularnym miejscem wypoczynku rodzin ze swoimi pociechami. Znajduje się jednak w dość ustronnym miejscu, odgrodzonym od ruchliwej ulicy, co daje bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom. Niestety, wieczorami, a nawet późną nocą teren placu także tętni życiem, ale trochę starszej populacji mieszkańców miasta. Przechodnie niejednokrotnie sygnalizowali o przypadkach głośnego zachowania młodych ludzi, a nawet balang. I stało się. Wieczorem, w minioną sobotę, nowomiejska Jednostka Ratowniczo Gaśnicza zaalarmowana została o pożarze plastikowych elementów placu zabaw. Okazało się, że w ogniu stanął plastikowy tunel z tworzywa sztucznego, będący częścią jednego z elementów służących zabawie dzieci. Strażacy dość szybko uporali się z pożarom, który miał status „małego”.
Na miejscu pojawili się też policjanci, którzy przeprowadzili swoje czynności, strażacy powiadomili także zarządcę terenu i ogrodzili miejsce zdarzenia taśmami.
Jak dodał mł. bryg. Tadeusz Ruczyński, dyżurny PSP, istnieje duże prawdopodobieństwo, że było to podpalenie.
Wiadomo, że zarówno łącznik Wodna – Piastowska, jak i sam plac zabaw są monitorowane z pomocą wysokiej jakości sprzętu. Elementy placu są dobrze oświetlone i praktycznie nie powinno być problemów ze znalezieniem sprawców. ul


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. verbum #2999476 | 10.10.*.* 1 lis 2020 17:36

    . Bez komentarza!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. verbum #2999469 | 10.10.*.* 1 lis 2020 17:32

    . Bez komentarza!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5