Wyjątkowe chwile dla przedszkolaków z nowomiejskiej "Trójki"

2020-10-15 12:42:12 (ost. akt: 2020-10-15 12:43:24)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Chwila pasowania na przedszkolaka dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich była czymś wyjątkowym. Swoje święto przeżywały maluchy z grupy Żabek, a następnie Pszczółki i Smerfy.
Dzieci z grupy Żabek ubrane w strój galowy, wraz z wychowawczynią Kingą Ochlak, przekroczyły próg przedszkola. Każde z nich z niecierpliwością czekało na tę wyjątkową chwilę. Uroczystość pasowania na przedszkolaka rozpoczęła się powitaniem przez nauczycieli oraz dyrektorkę szkoły grupy podopiecznych.

Najmłodsi uczniowie zaprezentowali piosenki oraz wierszyki, których nauczyły się w pierwszym miesiącu uczęszczania do przedszkola. Tym samym udowodniły, że przedszkole to nie tylko miejsce zabaw i spotkania z przyjaciółmi, ale również nauka. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania.

Dzieci zostały naznaczone przez Bożenę Rutkowską - Marciniak symboliczną ogromną kredką, na znak przyjęcia jako przedszkolaka, do społeczności nowomiejskiej „Trójki”. Z tej okazji otrzymały upominki i dyplomy. Radości nie było końca, a ten wyjątkowy dzień przepełniony wrażeniami, zostanie na długo w pamięci dzieci, nauczycieli i dyrekcji.

Kolejne pasowanie na przedszkolaka odbyło się 13 października, również w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. Filomatów Nowomiejskich. Tym razem bohaterami dnia były dzieci z grupy Pszczółek i Smerfów.

Wychowawczynie przygotowały niebywale piękną i wzruszającą oprawę tej uroczystości. Przedszkolaki w galowym stroju zaprezentowały swoje umiejętności podczas występów artystycznych, za co zostały nagrodzone książeczkami i dyplomami oraz pięknymi odznaczeniami otrzymanymi od Rady Rodziców.

Kinga Szczechla, nauczyciel grupy Pszczółek, przedstawiła dzieciom zasady, które musi znać prawdziwy przedszkolak, po czym Sylwia Wojenkowska dokonała uroczystego pasowania. Każdy przedszkolak został pasowany poprzez dotknięcie ramienia symbolicznym ołówkiem.

Dzieci na pamiątkę pasowania otrzymały piękne upominki. Uroczystość pasowania na przedszkolaka to bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci. Przygotowania do tego dnia trwały od początku roku szkolnego pod okiem nauczycieli.
red


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5