Policyjne podsumowanie drogowe minionego weekendu

2020-09-21 18:10:07 (ost. akt: 2020-09-21 18:12:57)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu nowomiejskiego doszło do 6 niegroźnych kolizji. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy także 3 kierujących, którzy zanim wsiedli za kierownicę spożywali alkohol i jednego kierującego, który odpowie za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
W piątek nowomiejscy policjanci włączyli się w akcję Road Safety Days w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Tego dnia funkcjonariusze skupili się na kontroli prędkości kierujących. Ok. godz. 17:30 w Lipowcu uwagę mundurowych zwrócił kierujący dacią. Wykonany pomiar wskazał, że kierujący autem ma na liczniku 109 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W tym przypadku było jednak inaczej. Podczas sprawdzania danych kierującego w systemach informatycznych okazało się bowiem, że 32-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bo obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 W sobotę ok godz. 17:00 policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym w Skarlinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący motorowerem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji. 31-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lub. był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

 Ok. godz. 19:45 w Krotoszynach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego nissanem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 51-letni mieszkaniec Warszawy ma w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę ok. godz. 20:30 w Bielicach funkcjonariusze wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnego nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Tym razem był to 24-letni mieszkaniec gminy Biskupiec, który także miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.
KPP Nowe Miasto

 

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5