Udany start nowomiejskiego strażaka w Gorce Ultra Trail

2020-09-04 11:56:16 (ost. akt: 2020-09-04 12:21:34)
Na pierwszym planie strażak z Nowego Miasta podczas biegu w Gorcach

Na pierwszym planie strażak z Nowego Miasta podczas biegu w Gorcach

Autor zdjęcia: Fot. Kuba Bednarz, arch. Krzysztofa Przybylskiego

Spory sukces sportowy zaliczył ogn. Krzysztof Przybylski, funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście. Zajął wysoką lokatę w górskim biegu na 48 kilometrów.
Na malowniczych terenach Ochotnicy Dolnej wziął udział w biegu pod nazwą „Gorce Ultra Trail” i zajął 6 miejsce w swojej kategorii, a 19 był w generalce. Trasa biegu, do którego wystartowało 300 zawodników, prowadziła górskimi ścieżkami Beskidów Zachodnich.

— Nasz funkcjonariusz ogn. Krzysztof Przybylski wystartował w biegu na 48 kilometrów na trasie z przewyższeniem 2380 metrów. By to pierwszy górski bieg w życiu naszego strażaka pokonanie górskie trasy zajęło mu 6:00:58,09.
Na co dzień ogn. Krzysztof Przybylski jest dyżurnym operacyjnym stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście. W szeregach zawodowych funkcjonariuszy jest od 9 lat — mówi st. kpt. Krzysztof Szałkowski, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nowym Mieście.

Przywołując osobę ogn. Krzysztofa Przybylskiego należy wspomnieć o jego postawie, kiedy w połowie listopada ubiegłego roku, po służbie, ratował trzech wędkarzy, których łódź wiosłowa wywróciła się w głębokiej zatoce Kraga na Jezioraku. Akcja, którą zainicjował nowomiejski strażak zakończyła się sukcesem i udało się ich uratować, pomimo, że wszyscy byli bardzo wychłodzeni.
— Serdecznie gratulujemy sukcesu sportowego naszemu strażakowi i życzymy udanych kolejnych startów — dodał st. kpt. Krzysztof Szałkowski.
ul


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5