Nowa świetlica już służy mieszkańcom

2020-07-27 12:00:00 (ost. akt: 2020-07-28 10:53:45)

Autor zdjęcia: UG Grodziczno

Dobiegła końca modernizacja budynku świetlicy w Montowie. Został on rozbudowany oraz przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawił się też taras i nowa elewacja. Mieszkańcy mają powód do radości. Odbyło się uroczyste spotkanie.
Z okazji zakończenia modernizacji Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Montowie zaprosiły wszystkich mieszkańców wsi na spotkanie w świetlicy. Gości przywitały sołtys Barbara Szymańska oraz radna Bożena Sławińska. Na uroczystości obecny był także Tomasz Szczepański, wójt gminy Grodziczno.

— Dziękuję za zaproszenie. Jestem dumny, że świetlica w Montowie żyje. Odbywają się tu zajęcia dla dzieci, ferie i półkolonie. Warto inwestować w miejsca, z których lokalna społeczność ma pożytek — mówił do zebranych wójt Szczepański.
Włodarz gminy przekazał również trzy reprodukcje grafik Józefa Zbigniewa Polaka, które przedstawiają zabytki w Montowie.

Spotkanie było także okazją do wręczenia podziękowań dla osób, które zaangażowały się w akcję szycia maseczek dla mieszkańców gminy Grodziczno. Na zakończenie zaśpiewano gromkie „Sto lat” dla radnej Bożeny Sławińskiej, która tego dnia obchodziła urodziny. al2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5