Kajakowym szlakiem Welem i Drwęcą

2020-07-25 12:00:00 (ost. akt: 2020-07-27 07:57:43)

Autor zdjęcia: archwium

Pływanie kajakiem umożliwia przyjemne podróżowanie i odkrywanie dziewiczych krajobrazów, które nie są dostępne od strony lądu. To sposób na aktywny wypoczynek.
Kajakarstwo to rekreacja dla wszystkich, bez względu na wiek czy siłę fizyczną. Nie wymaga dużo wiedzy technicznej. Wystarczy opanować podstawy wiosłowania i można ruszać na spływ. Wodne szlaki to fantastyczny sposób relaksu wśród zieleni, ciszy i prawdziwego doświadczania natury w najczystszej postaci. To alternatywa dla leniwego popołudnia na leżaku i przy okazji świetny trening kardio. Lista zalet kajakarstwa jest nieskończenie długa.

Najlepiej po prostu spróbować, doświadczyć emocji, adrenaliny, a podczas spływu kajakowego dodatkowo poznać nowe osoby i przeżyć świetną przygodę. Aby ta przygoda była bezpieczna i niezapomniana, najlepiej skorzystać z doświadczenia osób, dla których pływanie kajakiem to pasja. A gdy można dzielić się pasją, ma się pewność, że jesteśmy w najlepszych rękach. I to właśnie fantastyczne połączenie pasji i doświadczenia otrzymujemy od Artura Warszawskiego, właściciela kajakpasja.pl w Brodnicy. Artur to człowiek, który wodne szlaki w naszym najbliższym otoczeniu zna jak nikt inny. Doskonale wie, kiedy bobry zakończą swoją robotę i pojawi się przeszkoda na rzece.

— Kajakarstwo od wielu lat zajmuje bardzo dużą część mojego życia. W dużej mierze ma wpływ na to, kim jestem. Jest to coś, co kocham i co daje mi poczucie wolności, takiej prawdziwej. Gdy wsiadam do kajaka, zapinam fartuch i robię pierwszy zamach wiosłem, wszystko dookoła mnie znika. Zostaje za mną na brzegu. To fantastyczne uczucie, którym chciałbym się podzielić i was „zarazić”. Dlatego zapraszam do skorzystania z oferty firmy kajakpasja.pl — mówi Artur Warszawski.

Jeśli ktoś chce spróbować kajakowej przygody, niech zacznie ją z panem Arturem, który jest doskonale przygotowany logistycznie, sprzętowo i organizacyjnie. Bez względu na to, czy planujemy spływ kajakowy dla swoich pracowników, czy chcemy po prostu wypożyczyć kajak i udać się w samotną trasę np. Welem — z Arturem Warszawskim każdy start i powrót będzie okraszony emocjami, a apetyt na kajakarstwo zdecydowanie wzrośnie.
Są więc propozycje na spływy kajakowe Drwęcą lub Welem oraz inne ciekawe pomysły na wodniacką przygodę. Pojezierze Brodnickie wraz z rzeką Drwęcą jest miejscem, które stanowi bardzo bogatą ofertę dla pasjonatów turystyki kajakowej. O atrakcyjności tego regionu decydują czyste i malownicze jeziora, urozmaicona rzeźba terenu i przepiękne lasy.

W rejonie tym możemy wybrać się na turystyczny lub rodzinny spływ, natomiast dla osób szukających przygody i adrenaliny polecane jest kajakarstwo zwałkowe, na szybszych rzekach, takich jak Wel czy Osa, z dużą ilością przeszkód.

Pojezierze Brodnickie, Drwęca czy Wel na kajakowej mapie Ziemi Nowomiejskiej to świetna propozycja na wakacyjny dzień, letni czas, aktywny wypoczynek i cudowną przygodę. Na wodnych trasach regionu powstaje coraz więcej przystani kajakowych z całą infrastrukturą. Wodne przystanki dające szerokie pole do zwiedzania, poznawania, eksplorowania tych miejsc, które zazwyczaj obserwujemy z okien jadącego auta, nie zdając sobie sprawy, jak atrakcyjny jest świat obok nas.

Jeśli ktoś jest zaprawionym kajakarzem, może rozwijać swoje umiejętności i wziąć udział w szkoleniu kajakarstwa zwałkowego. Można też zorganizować spływ kajakowy lub wziąć udział w jednym z tych, które organizuje pan Artur. Można też wypożyczyć lub kupić kajak, aby przemierzać wodne szlaki według własnego uznania. Wszystko to „ogranie” Artur Warszawski z kajakpasja.pl.
Alina Laskowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5