Oszuści oferują firany! Okradają szczególnie starsze osoby

2020-07-09 11:42:22 (ost. akt: 2020-07-09 11:43:57)

Autor zdjęcia: archiwm

Nowomiejscy policjanci odnotowali dwa przypadki, w których to mieszkańcy gminy Kurzętnik padli ofiarami oszustów. Sposób działania sprawców w obu przypadkach był podobny. Weszli oni do domów osób starszych i pod pretekstem sprzedaży firan i napicia się wody wykorzystali ich nieuwagę dokonując kradzieży pieniędzy i biżuterii. Policjanci apelują, by nie wpuszczać do domów obcych osób.
Do zdarzeń tych doszło w miniony wtorek (07.07.2020r.) na terenie gminy Kurzętnik. W pierwszym przypadku dwie obce kobiety weszły do domu starszego małżeństwa i wykorzystując ich nieuwagę ukradły ich oszczędności. Drugi przypadek był podobny. Dwie kobiety weszły do domu starszej osoby pod pretekstem sprzedaży firan. Jedna z nich poprosiła o szklankę wody, a druga w tym czasie wykorzystując nieuwagę domownika z szuflady komody ukradła pieniądze i biżuterię.

Policja apeluje w szczególności do seniorów, osób starszych, samotnie zamieszkujących aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać nieznajomych do mieszkania. Sprawcy żerują na życzliwości, dobroci starszych osób, próbują wykorzystać każdą okoliczność aby dostać się za próg domu i okraść. Jeżeli spotkamy się z osobami oferującymi różnego rodzaju rzeczy na sprzedaż, które wydają nam się podejrzane, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112.

KPP NML

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5